Зеленський: Чим сильніша єдність — тим більшою і швидшою буде наша перемога

Зеленський: Чим сильніша єдність — тим більшою і швидшою буде наша перемога

Про це повідомив Володимир Зеленський під час щорічного звернення до Верховної Ради України. 

«Україна стала одним із глобальних лідерів, українські національні кольори — це міжнародний символ сміливості та незламності світу. В будь-якій країні, на будь-якому континенті, коли бачать синьо-жовтий, то знають, що це про свободу, про народ, який не здався та об’єднав світ», — такими словами розпочав своє звернення президент. 

Єдність

Зеленський зауважив, що «наша єдність має бути такою ж міцною, як наші воїни».

«Єдність — це те, що дозволяє нам зараз зміцнювати суспільство, зміцнювати нашу державу і змінювати негативні тенденції нашої багатовікової історії. В єдності маємо бути рівними», — сказав президент. 

Володимир Зеленський зазначив, що саме Україна допомогла ЄС набути справжньої суб’єктності, відчути себе «не кількома чемпіонатами з командами різного рівня, а однією сильною командою, яка разом з усім вільним світом бореться за цю важливу перемогу».

«Вперше в історії деякі країни Європи переглянули поняття нейтралітету та протистоять агресії разом з Україною», — сказав Зеленський. 

Президент повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він провів 850 міжнародних заходів. 

Говорячи про українських військових, голова держави зазначив, що ті доводять: «велич — не від розмірів держави, не від запасу ракет і не від здатності когось до чогось примушувати. Велич — від сили духу тих, хто захищає свій дім і волю для свого народу». 

Президент перелічив переломні моменти війни: деокупацію Київщини, звільнення Зміїного, знищення флагмана Чорноморського флоту РФ крейсера «Москва» та контрнаступ на Харківщині. 

Оборона 

Зеленський повідомив, що на оборону за рік направлено понад 1.2 трильйона гривень. ​«Ще раз хочу це підкреслити та хочу, щоб ви всі знали: дуже важлива міжнародна допомога спрямовується на важливі соціальні виплати. А увесь ресурс для зарплат військовим — це все сплачують громадяни України»,  — наголосив президент.

За його словами, українським військовим вдалося деокупувати понад 1800 населених пунктів, які були тимчасово окуповані російськими військовими. 

Президент нагадав, що Україні вдається виробляти та власну зброю, якої користуються українські військові.

«Ми здатні виробляти свої ракети, свої морські дрони, ми вже це робимо, бронетехніку, авіатехніку та інші види озброєнь. Ми вже це робимо. Вже є наше. ​Все це наше. "Стугна", "Вільха", "Нептун", морський дрон та інше», — зазначив очільник держави.

«Зелена енергетика» та експорт зерна

Президент наголосив, що Україна стане лідером у побудові «зеленої енергетики». На його переконання, небезпечно, коли міста залежать від кількох великих тепло- чи електростанцій, сучасному місту потрібні децентралізовані джерела енергетики, джерела енергії. 

«Ми станемо лідером у побудові сучасної зеленої енергетики. Це дозволить нам створити децентралізовану енергосистему, яку не зруйнувати нічим, ніякими ракетними ударами», — наголосив Зеленський.

Очільник держави запевнив, що Україна стане лідером у цифровій трансформації, а також глобальних зусиль заради продовольчої безпеки.

«Маючи лідерські позиції в такій енергетиці та розвиваючи нашу атомну генерацію, а також водневу енергетику, ми будемо здатні забезпечити потреби України, а у мирний час — і Європу. ​І це буде історичне посилення ролі України в Європі. Ми можемо — а отже повинні — стати одним з гарантів європейської енергобезпеки», — зауважив президент.

Справедливість

Президент наголосив, що невіддільною частиною політики України є створення Трибуналу щодо злочину Росії на українських територіях. 

«Я впевнений, що Трибунал запрацює. ​Запрацює і Міжнародний компенсаційний механізм, який ми зараз будуємо. ​При цьому маємо по максимуму співпрацювати з нашими міжнародними партнерами, з Міжнародним кримінальним судом», — сказав Зеленський.

Закінчуючи промову, президент сказав, що українська влада має забезпечити повернення українців, які через повномасштабне вторгнення вимушено виїхали за кордон.

«Мільйони наших людей, які стали переселенцями, знайшли прихисток за кордоном, не мають стати біженцями. ​Маємо забезпечити їхнє повернення. І це містить у собі різні компоненти роботи. ​Гарантування безпеки, економічне зростання. ​Відбудова і подальша інтеграція нашої держави з Європейським Союзом та іншими провідними суб’єктами вільного світу», — сказав президент.

Фото: Офіс Президента України