Збираємо домашню бібліотеку з Vivat: новинки березня

Збираємо домашню бібліотеку з Vivat: новинки березня

Видавництво «Vivat» підготувало підбірку книжкових новинок, які вже можна почитати в березні. Гортайте карусель та читайте більше про те, що варто шукати в книгарнях. 

Тамара Гундорова «Леся Українка. Книги Сивілли»

Ця книжка — спроба переосмислити біографію Лесі Українки, у якій пе­реплелися хвороба і творчість, Україна і «чужина», політика й література, класика і сучасність, любов і смерть.

Хвороба і письмо. Народження творчості з травми, пережитої біля ліжка смертельно хворого Мержинського. Духовна й інтелектуальна близькість з Драгомановим. Стосунки з Кобилянською як метафора жіночої культури. Фатум мистецького божевілля, який пізнала в моменти творчого підне­сення. Подорожі Європою і санаторійний туризм. Статус «інакшості» як визнання «нової жінки» й «чужинки» на батьківщині. «Своє» крізь призму історичної та культурної екзотики. Усе це дало Ларисі Косач-Квітці змогу йти власним шляхом і стати пророчицею народжуваного ХХ століття.

Брюс Д. Перрі, Опра Вінфрі «Що з тобою сталося? Про травму, психологічну стійкість та зцілення»

Мати, яка казала: «Ліпше б я зробила аборт». Батько-пияк, який мав важку руку. Вагітна в чотирнадцять, як Опра Вінфрі… від ґвалтівника? Ви сушите голову: «Що зі мною не так?». Натомість поставте собі питання: «Що зі мною сталося?». Глибокий аналіз травм минулого, негативних патернів і спогадів — спільна робота Опри та психіатра Брюса Перрі. Це щира розмова, під час якої ви плакатимете: від болю, що поступово стихатиме, від жахливих спогадів, що стиратимуться з пам’яті, і від щасливого відчуття крил на злеті...

Еміко Джин «Навіки Токіо»

Ідзумі Танака, або ж просто Іззі, ніколи не почувалася на сто відсотків своєю в тихому містечку на півночі Каліфорнії. Та Іззі й гадки не мала, що її батько — наслідний принц Японії, а сама вона — справжнісінька принцеса. Приголомшена цим відкриттям, Іззі вирушає до Японії, щоб нарешті побачити батька та батьківщину. Однак Іззі розуміє, що тепер на неї чекають не лише вишукані сукні та діадеми, а й спрагла до скандалів преса, що ходитиме за нею назирці, похмурий охоронець, без якого і кроку не ступиш, необхідність дотримуватися тисячолітніх традицій та звичаїв тощо. Дівчина вдруге в житті муситиме довести, що вона здатна впоратися з будь-якими випробуваннями. Так, життя принцес не схоже на казку і діадема японської принцеси іноді нічим не ліпша за кайдани…

Едрієнн Янг «Однойменні» 

Під час шторму у Грозових Тенетах затонув «Жайвір». Фейбл одночасно втратила матір і домівку. А згодом і коханого Веста, який не знає, що її силоміць затягли на «Селену». Тож тепер вона мусить працювати добувачкою на капітана-злодія, ставши заручницею у протистоянні між двома торговцями, один із яких — її батько. Щодня дівчина занурюється не лише у воду в пошуках дорогоцінних каменів, а й у світ брехні та зради, хитромудро вибудований могутніми торговцями. Ким насправді була її мати? Чому батько кинув її та на що здатен Вест? Фейбл доведеться це з’ясувати, тож вона ставить на карту все, що має…

Карен Мак-Квесчин «Місяцеве дитя» 

Холодної січневої ночі Шерон Лемке виходить надвір, щоб помилуватися місячним затемненням, і у вікні сусіднього будинку помічає маленьку дівчинку, яка миє посуд. Однак у родині Флемінґів немає дітей такого віку, та навіть якби й були — то чом би мали поратися по господарству ночами? Шерон могла б викинути це з голови, але коли до неї переселяється вісімнадцятирічна Нікіта, колишня названа дитина, певні речі в домі сусідів здаються підозрілими і їй. Соціальні служби, скидається на те, не квапляться втручатись у життя респектабельних Флемінґів, тож дві жінки беруться за власне розслідування…

Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу» 

Аушвіц, 1943 рік.

Чотирнадцятирічна єврейка Діта Адлерова опиняється в сімейному блоці табору смерті. Біль, бруд, голод та розпач, але свої шрами в’язні табору змогли перетворити на броню. Діта дізнається про підпільну бібліотеку, створену в’язнями. Вона отримує завдання: приховувати від нацистів вісім видань, які вдалося зберегти для навчання малечі. Якщо члени СС дізнаються про це, на кожного причетного чекає розправа.

Рейчел Смайт «Пристрасті Олімпу»

Персефона виросла у світі смертних. Пообіцявши матері Деметрі навчатися, як священна діва, вона нарешті опиняється на Олімпі — в швидкоплинному гламурному світі богів. Тутешня сусідка по кімнаті, Артеміда, запрошує новеньку на вечірку. Відтепер все життя Персефони змінюється: вона знайомиться з Гадесом і миттю відчуває, що між нею та чарівним, але загадковим володарем Підземного світу спалахує іскра. Молодій богині весни настав час пізнати себе й відкрити внутрішню силу. Їй доведеться розібратися зі своїми почуттями та всіма пристрастями, що вирують на Олімпі.

Галина Ткачук «Найважливіша книга про зуби»

Молочні, корінні, дитячі й дорослі, котячі чи риб’ячі, криві чи рівнесенькі, з плямками або ж ідеально білі — зубки захоплюють різноманітністю!

У книжці Галини Ткачук розкрито найважливіші зубаті секрети: як зуби здатні розповісти про твій вік, стан здоров'я та навіть звички; чому відбиток щелепи не менш унікальний, ніж відбитки пальців; чим людські зуби відрізняються від собачих чи котячих… Юні читачі не тільки отримають безліч цікавої інформації, а й дізнаються про те, як правильно доглядати за зубами й чому варто вчасно відвідувати стоматолога.

Катерина Терлецька, Дмитро Кузьменко «Клімат у твоїх руках»

Досліди, які тут запропоновано, допоможуть розібратися в причинах і наслідках глобальних кліматичних змін на планеті. Провести їх зможеш як удома на кухні, так і в шкільному кабінеті чи під час відпочинку в літньому таборі. Необхідне для експериментів обладнання завжди напохваті. Час дізнатися, чим відрізняється клімат від погоди і як він формується; що таке парниковий ефект і як утворюються хмари; чому тануть льодовики і чи зупиниться Гольфстрим; що таке мертва вода і звідки в океані велика сміттєва пляма. Відтвори все це власноруч!