«Завжди є люди, яким потрібна допомога та ті, хто може її надати»: як створили сервіс «Є Сусід»

Авторка:
Вікторія Парфенюк
«Завжди є люди, яким потрібна допомога та  ті, хто може її надати»: як створили сервіс «Є Сусід»

За даними ООН, з кінця лютого 2022 року близько 7 мільйонів українців були змушені переїхати в новий регіон України, рятуючись від бойових дій. У відносно безпечному місці, крім питання житла та роботи, постало ще одне: «Де та чим я можу бути корисним?». 

«У мене була потреба знайти людину, якій потрібна допомога», — так про перший час на Полтавщині розповідає 22-річний Андрій Корнюш. Сюди хлопець переїхав із Харкова. «Така людина» знайшла хлопця сама: сусід похилого віку попросив його оплатити комунальні послуги з телефону, бо не вмів це робити. З часом Андрій почав допомагати жителям всього підʼїзду. 

Так виникла ідея підтримати тих, хто поряд. Андрій Корнюш зібрав команду і подав заявку на молодіжну програму UPSHIFT від ЮНІСЕФ. Тут молодь, за підтримки ментора, розробила сервіс взаємодопомоги «Є Сусід» і отримала фінансування на його реалізацію. «Є Сусід» — це чат-бот в Telegram, де люди можуть залишити заявку зі своїми даними та вказати, чи хочуть когось виручити або отримати підтримку. 

«Допомагати можна по-різному, наприклад, принести людині похилого віку води або забрати посилку з пошти», — говорить Корнюш. 

Наразі чат-бот «Є Сусід» доступний для жителів Полтави. Користувачі сервісу можуть обрати район, де їм зручно надавати допомогу, або де є потреба в помочі. Так люди знаходять один одного у зручний спосіб.

«Полтава — відносно спокійне і найближче місто до тих, де тривають бойові дії. Тут рятуються від війни. Багатьом внутрішньо переміщеним особам потрібна допомога з одягом, ліками, їжею, а іноді й житлом», — розповідає учасниця команди Анастасія Євтушенко. 

Також команда вважає, що чат-бот — це гарна можливість завести друзів в новому місті. «Можна створювати запити із проханням провести екскурсію районом, або щоб показали, де є магазини, ринок й інше», — говорить учасник команди Данило Завгородній.

image-

Молодь вже розмірковує над масштабуванням проєкту. Прагнуть, аби «Є Сусід» існував в кожному місті або став державним сервісом. Данило переконаний:

У такий важкий час нам потрібно згуртуватися, бути більш дружніми та створювати велику родину. Це, власне, те, чим має стати “Є Сусід” — велика родина, у якій кожен хоче, може та допомагає один одному

Матеріал створено у рамках інформаційної співпраці