За тиждень з українських портів вийшли 28 суден, які перевозять понад 800 тисяч тонн агропродукції

За тиждень з українських портів вийшли 28 суден, які перевозять понад 800 тисяч тонн агропродукції

Про це президент повідомив у вечірньому зверненні.

Кораблі, які вийшли з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний», доставлять продовольство до Єгипту, Лівії, Марокко, Алжиру, Оману, Туреччини, Китаю та Ефіопії.

«На прикладі експортної зернової ініціативи ми показали, що світ здатен гарантувати стабільність попри будь-які загрози, які створює Росія. Це один із найбільш вагомих міжнародних результатів усієї осені. Коли світ об’єднаний, у терористів немає шансів», — наголосив Зеленський.

5 листопада очільник держави провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Його учасники проаналізували ситуацію на передовій, енергетичному фронті та на кордонах, а також постачання техніки, боєприпасів, зв’язку, зимових речей.

Окремо на засіданні розглянули протидію ракетним та дроновим ударам. Зеленський зазначив, що відсоток збиття став більшим.

Президент анонсував «хороші новини» щодо ППО та ПРО для України.

Зеленський прокоментував заяву іранського МЗС щодо постачання дронів для РФ. Він запевнив, що якщо Іран надаватиме неправдиву інформацію, то світ докладатиме більших зусиль щодо розслідування співпраці російського та іранського режимів.

Російські сили продовжують зосереджуватися на Донеччині, але постійні бої тривають і на інших ділянках фронту. Лінія бойових зіткнень складає понад тисячу кілометрів.

Президент відзначив 27-му Печерську бригаду Нацгвардії за захист Луганщини, а також прикордонників, які укріплюють рубежі на Сумщині, Чернігівщині й Харківщині попри постійні російські обстріли.

За пів року роботи благодійної платформи United24 люди з більш ніж сотні країн перерахували майже 220 мільйонів доларів. За ці кошти купують дрони, гелікоптери, машини для розмінування, швидкі. Амбасадорами проєкту, зокрема, стали Андрій Шевченко, Демна, Лієв Шрайбер, гурт «Imagine Dragons» і Тімоті Снайдер.

Наступного тижня Україна запустить ще один фандрейзинговий напрямок для збору на морські дрони для захисту української морської акваторії.

Фото: Офіс Президента України