За час повномасштабної війни з полону повернули вже 1331 українця — Зеленський

Авторка: Марта Дика
За час повномасштабної війни з полону повернули вже 1331 українця — Зеленський

Про це президент повідомив у вечірньому зверненні.

2 грудня Володимир Зеленський відзначив нагородами військових, звільнених із російського полону, і членів команди, які працюють заради повернення українців додому.

Президент України розповів, що у порт Одеси зайшло вже третє судно в межах ініціативи «Grain from Ukraine» — «Зерно з України». 25 тис. тонн гуманітарної пшениці відправлять у Сомалі. Ще одне судно, яке завершує завантаження в порту Чорноморськ, прямуватиме до Ефіопії. На його борту  30 тис. тонн пшениці.

Зеленський зазначив, що зернова ініціатива дала змогу поставити на продовольчий ринок майже 13 млн тонн української агропродукції.

Президент подякував усім, хто бере участь у відновленні звичного життя на Херсонщині. Він повідомив, що в області щотижня стає більше покриття звʼязку, постачання електрики й газу, транспортних можливостей. Щотижня з'являється більше доступу до медицини, до освітніх і соціальних послуг. 2 грудня у Херсоні запрацювала трансляція українського телемаратону «Єдині новини».

Володимир Зеленський відвідав Переяслав Київської області, а саме місця, де жив і навчав Сковорода. Президент здійснив візит з нагоди 300 років від дня народження українського філософа Григорія Сковороди.