З полону визволили 108 захисників «Азовсталі»

Авторка: Марта Дика
З полону визволили 108 захисників «Азовсталі»

Про це повідомили Президент України Володимир Зеленський та керівник ОП Андрій Єрмак.

Загалом з полону звільнили 215 військових.

Зокрема, з російського полону звільнили командира полку «Азов» Дениса «Редіса» Прокопенка, заступника командира полку «Азов» Святослава «Калину» Паламара та командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, майора Сергія «Волину» Волинського. Вони зараз перебувають у Туреччині.

Фото: пресслужба МВС

П'ять командирів, які захищали Маріуполь, обміняли на 55 російських військових.

Окрім того, звільнили парамедикиню медичного батальйону «Госпітальєри» Катерину «Пташку» Поліщук. Вона відома завдяки відео, де співає у підвалах заводу «Азовсталь».

Фото: Катерина Поліщук 

З полону визволили й голову поліції Маріуполя Михайла Вершиніна. Він був на «Азовсталі» аж до наказу керівництва вийти з території заводу.

Звільнили також військового за контрактом, старшого сержанта 36-ї бригади Михайла «Піаніста» Діанова. Його фото з металевою конструкцією у пораненій руці публікував полк «Азов».

Фото: Володимир Золкін

Також повернули Мар'яну Мамонову — військову медикиню, яка перебувала в полоні вагітною.

Фото: Мар’яна Мамонова | Facebook

Серед визволених є і Дмитро «Орест» Козацький — голова пресслужби «Азову». Він є автором найвідомішого фоторепортажу з «Азовсталі».

10 вересня Козацький переміг на паризькому фотоконкурсі Px3. Серія фото, яку Дмитро зробив на «Азовсталі», отримала перше місце в категорії «Press/War» і друге місце в загальній категорії «Press». 3 червня він також отримав спеціальну нагороду конкурсу Grand Press Photo, який щорічно проводить польський журнал «Press».

Фото: Дмитро Козацький | Instagram

Обмін полоненими відбувся у Чернігівській області. Полонених українців привезли з території Білорусі.

У межах обміну Україна передала Росії Віктора Медведчука.

Нагадаємо, 21 вересня російська влада передала Саудівській Аравії 10 полонених іноземних добровольців, які брали участь у військових діях на боці України. Посередником між Україною та Росією був кронпринц Мухаммед бін Салман, який контактував з обома сторонами.

Фото: пресслужба МВС