«З моєї квартири окупанти штурмували “Азовсталь”»: історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17

Авторка:
Свій дім
«З моєї квартири окупанти штурмували “Азовсталь”»: історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17

Світлина будинку по вулиці Ломізова, 17 у Маріуполі показує наслідки «звільнення» українських міст армією Росії. У соцмережах залишки 14-поверхівки порівнюють з Пізанською вежею і приблизно таким бачать пам'ятник «руському міру».

Цей дім був місцем сили для родин, а під час облоги Маріуполя захистив людей, які ховалися в укритті.

На 11 поверсі в 44-й квартирі жив Олександр Павлюченко. Чоловік десять років працював на «Азовсталі», любив своє місто і оселю, в якій жив з моменту заселення.

«Квартиру купував з черновою відділкою та повністю робив ремонт», — розповів Олександр проєкту «Свій дім». 

Коли почалася війна, був у Києві. Про руйнацію будинку дізнався із соцмереж, а згодом від сестри, яка на той час залишалася у Маріуполі.

Найбільше чоловіка шокували кадри, які опублікували російські канали. З вікна його квартири росіяни обстрілювали територію металургійного комбінату. В оселі вже не було ні речей, ні меблів власника.

Анна Василега вже протягом 20 років жила в Києві, але в Маріуполі були її батьки. Їхня квартира в цьому будинку на четвертому поверсі. Пенсіонерам вдалося вибратися з пекла і дістатися до доньки у столицю. В руках вони тримали лише дві сумки. 

Інна Савєлєва прожила тут 15 років. З двокімнатної квартири на десятому поверсі завжди милувалася Азовським морем. Це був нетиповий дім з великою кухнею і кімнатами. Красивою та охайною була і прибудинкова територія. Був свій дитячий майданчик, на який збирали гроші всім будинком», — розповідає Інна.

Тетяна хоч і не жила на Ломізова, 17, але завжди буде його пам'ятати. В укритті 14-поверхівки вона рятувалася від обстрілів. Усього там переховувалися близько 100 людей. 

Виїхати з Маріуполя можна було лише в одному напрямку — в бік Росії. Змучені та втомлені люди не мали іншого варіанту, тому вимушені були хапатися за цей шанс. Звідти вже самостійно добиралися в країни ЄС, деякі залишилися в Росії. 

Платформа Свій дім збирає свідчення всіх, хто втратив житло після нападу росії. І це — не про стіни. 

Щоб додати свою історію, заповніть форму  https://bit.ly/sviydim