З 28 на 29 липня 2022 року росіяни вчинили теракт у колонії в Оленівці, де утримували українських військовополонених, які перед цим вийшли з «Азовсталі»

З 28 на 29 липня  2022 року росіяни вчинили теракт у колонії в Оленівці, де утримували українських військовополонених, які перед цим вийшли з «Азовсталі»


За даними російської сторони, 53 людини загинуло, 130 отримали поранення. Сама будівля перебуває в окупації з 2014 року, тому українська сторона не може перевірити та підтвердити або спростувати ці дані. 

За кілька днів до удару українських військових перевели саме у ті бараки, які опинилися в епіцентрі вибуху. Військові, яких обміняли, зазначали, що таким чином росіяни намагалися приховати факти катування українців. 

Самі ж росіяни заявляли, що удар завдали з американської системи «HIMARS», однак у липні 2023 Верховний комісар ООН з прав людини опублікував заяву, що ракета HIMARS не влучала в колонію у тимчасово окупованій Оленівці. 

У жовтні Україна змогла повернути тіла українських військових, які загинули під час теракту в Оленівці. Однак встановити точну кількість загиблих досі неможливо.

Водночас в полоні й далі перебуває велика кількість українських військових.