З 1 квітня випуск всіх рецептурних ліків буде здійснюватися за електронним рецептом
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
Це стосується ліків, які пацієнт купує за власні кошти.
Електронний рецепт поширюватиметься на всі готові лікарські засоби, що є в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря.
До переліку входять антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (зокрема протизаплідні ліки), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші.
Низка ліків проти болю, кашлю чи заспокійливих також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за рецептом лікаря.
Перехідний період триватиме протягом дії воєнного стану в Україні. На цей час передбачено функціонування як паперових, так і е-рецептів.
Е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, однак пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в Електронній системі охорони здоровʼя.
«Впровадження е-рецепту має на меті унеможливити самолікування й нівелювати цілий спектр його негативних наслідків. Водночас ми полегшуємо життя самим лікарям: процес створення електронного рецепта в ЕСОЗ спростить рутинне призначення ліків та дозволить уникнути помилок», — зазначають в Міністерстві охорони здоровʼя.
Паперові рецепти виписуватимуться:
▪️ якщо пацієнт обрав саме таку форму рецепта на лікарські засоби, які він оплачуватиме власним коштом;
▪️ у разі відсутності технічної можливості на період дії воєнного стану (відсутність світла, зв’язку у закладі охорони здоров’я);
▪️ у разі виникнення збою у роботі центральної бази даних ЕСОЗ;
▪️на екстемпоральні лікарські засоби;
▪️на лікарські засоби, які відпускаються на пільгових умовах за рахунок коштів місцевих бюджетів;
▪️на рецептурні ліки, які призначаються фельдшерами, за винятком наркотичних, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, а також лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації.