Їх вбила Росія: вчителі, які загинули через війну

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: вчителі, які загинули через війну

Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники.

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про вчителів, які загинули внаслідок війни.

Валентина Ковальова, вчителька української мови, Донеччина

28-річна Валентина Ковальова загинула в блокадному Маріуполі в середині березня: пішла по воду до джерела і не повернулась. Батько загиблої знайшов тіло і поховав в селі Анадоль Донецької області, на батьківщині її мами.

Валентина Ковальова з Соледару Бахмутського району. Працювала в місцевій гімназії, опісля викладала в школі українську мову для початкових класів. Колега загиблої Ольга розповідає, що Ковальова завжди була надзвичайно енергійною. 

«Валя багато усміхалася, була такою “дівчинкою-іскринкою”. Любила прогулянки, фотосесії. Валя була дуже товариською людиною», — розповіла Ольга.

Ольга Шевченко, вчителька початкових класів, Херсонщина

64-річна Ольга Шевченко загинула 15 серпня в селі Геройське на Херсонщині: їхала в автомобілі, який підірвався на російській міні. 

Знайомі пишуть: «Ольга Миколаївна — вчителька з великої літери. Дуже боляче втрачати близьку людину». 

Олександр Бабійчук, вчитель праці, Харків

34-річний Олександр Бабійчук був учителем в Харківському ліцеї №8. 17 серпня росіяни вдарили ракетою по житловому будинку, де мешкав педагог. Чоловік загинув.

Колеги кажуть, що Олександр дуже любив життя і мріяв створити власну сім’ю. «Здавалося, у Саші все життя попереду… Сумуємо за ним разом із рідними», — сказав друг загиблого, Павло.

Наталія Ободзінська, вчителька історії, Житомирщина

40-річна вчителька Наталія Ободзінська загинула 8 березня. Тоді на її подвір’я в селі Юрівка Житомирської області росіяни скинули дві авіабомби ФАБ-500. Будинок Ободзінської зруйновано вщент. Оселю, пригадує її чоловік Володимир, власними силами будували 10 років. 

«Двір облаштували, сад. Наташа полуницю посадила, щоб внукам була, домашня… Дружина в мене ще й свята вміла проводити, завжди весела й усміхнена. Красива така», — каже Володимир.

Дар’я Голік, вчителька української та англійської мови, Херсонщина

21 травня обстріляли Білозерку у Херсонській області. В одному зі зруйнованих будинків загинула Дар’я Голік. 3 травня їй виповнилося 32 роки. 

Дар’я Голік працювала вчителькою у місцевій школі №3, вчила дітей української та англійської мов. Колеги і знайомі кажуть, що жінка обожнювала свою роботу. 

«Її дуже любили і чекали діти на уроки, ця любов була взаємною. Найбільше Дар'я Олександрівна не любила дистанційне навчання, для неї було важливо бачити дітей на відстані простягнутої руки, відчувати їхній настрій та енергетику. Вона весь час говорила, що нарешті знайшла себе», — розповідають колеги.