Їх вбила Росія: цивільні медики, які загинули через війну

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: цивільні медики, які загинули через війну

Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники.

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про цивільних медиків, які загинули внаслідок війни.

Інна Діхтяренко, сімейна лікарка, Київщина 25-річна

Інна Діхтяренко загинула 28 березня внаслідок обстрілів села Білогородка на Київщині. Сімейна лікарка у той час сортувала ліки на складі. 

Дівчина була фанаткою своєї справи: ніколи не відмовляла в допомозі пацієнтам, навіть у позаробочий час надавала консультації та їздила на виклики. З 24 лютого Інна не припиняла працювати. 

«У цієї дівчини був незламний стрижень. Вона любила людей та вірила в прекрасне майбутнє. Попри юний вік була прекрасним сімейний лікарем, врятувала сотні життів, завжди була на зв'язку», — написала подруга Інни Катерина Лищук.

18 червня Президент відзначив загиблу сімейну лікарку медаллю «За врятоване життя». Вулицю Садова-2 у селі Тарасівка перейменували на вулицю Інни Діхтяренко.

Віта Білоцька, медсестра, Київщина

48-річна Віта Білоцька зазнала важких травм під час обстрілу села Білогородка. Понад два місяці жінка перебувала в комі, але так і не прийшла до тями — 8 червня померла.

«Ти так багато встигла зробити, але так мало пожити… Ти приклад для своїх дітей, яких виховувала добрими та людяними. Ти приклад для своїх колег — порядна, чесна, готова прийти на допомогу. Ти приклад для односельчан, адже завжди з твоїх уст лунало оптимістичне “прорвемося”», — написала родичка Віти Інна Семерог.

Павло Ковальчук, дитячий лікар, Вінниця

Дитячий лікар-невролог 36-річний Павло Ковальчук 20 днів боровся за життя. Чоловік мав численні поранення та опіки, які отримав внаслідок ракетного удару по Вінниці 14 липня. 2 серпня помер. 

За допомоги дружини, опублікував допис, де розповів про пережите.

«Мені пощастило вийти з палаючого кабінету (про це, напевно, буде написана окрема книжка)», — написав Ковальчук. 

Павло Ковальчук працював лікарем-нейрохірургом невідкладної допомоги, дитячим неврологом стаціонару.

«Я особисто не був із ним знайомим. Але на прийомі у нього за тиждень до трагедії був мій менший син Денис. 8-річний хлопчик був у захопленні — від лікарської доброти і вміння спілкуватись з дітьми», — написав батько одного з пацієнтів Василь.

Наталя Фальштинська, лікарка-неврологиня, Вінниця

19 липня у лікарні померла лікарка-неврологиня Наталя Фальштинська — постраждала від ракетного удару по Вінниці. 

Наталя Фальштинська закінчила Вінницький університет імені Пирогова. За словами пацієнтів, була уважною та професійною лікаркою.

«Вона лікарка мого батька — рятувала його після інсульту, кілька років покращувала його стан. Чуйна і добра, людяна та професійна. Не повинно так бути…», — розповіла донька пацієнта, Світлана. 

Після удару жінку забрали в лікарню у стабільно важкому стані. 

«Учора отримала відкриту черепно-мозкову травму з проникаючим осколковим пораненням та опіки ніг. У реанімації ввели в медикаментозну кому. Далі була складна тривала багатоетапна операція. Наташа й досі в комі. Обидві ноги ампутовано по середину стегна», — писала її племінниця Катерина. «Вночі Наташа померла», — додала вона 19 липня.

Валентин Сагіров, лікар уролог-андролог, Маріуполь

Лікар Валентин Сагіров загинув 12 березня у Маріуполі: під час чергового обстрілу мікрорайону Кірова чоловік отримав несумісні з життям поранення.

Валентин Сагіров був відомим у Маріуполі урологом-андрологом. Окрім практичної діяльності, брав участь у медичних конференціях, форумах та семінарах. Освіту здобув у Харківському обласному клінічному центрі урології та нефрології. Одногрупниця Оксана Лученсова пригадує, що в студентські роки любив грати у КВК.

Після повномасштабного вторгнення Росії Сагіров надавав безплатні консультації телефоном. Знайомі кажуть, що ніколи не міг бути осторонь і допомагав. 

«Мій студент. Добрий лікар і добра людина», — написав заслужений лікар України Максим Хаустов.