Їх вбила Росія: студенти, які ніколи не отримають дипломи

Автор:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: студенти, які ніколи не отримають дипломи

Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники.

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про студентів, які ніколи не отримають дипломи.

Антон Кондратенко, 19 років, Запоріжжя

Під час повномасштабної війни Антон Кондратенко переїхав з рідного Мелітополя до Запоріжжя. У ніч з 9 на 10 жовтня хлопець загинув — російські військові завдали ракетного удару по місту. 

Хлопець був студентом третього курсу Таврійського державного агротехнічного університету імені Моторного, планував стати маркетологом. 

«Безжалісна війна забирає найкращих, молодих, освічених громадян України, тих, хто усім серцем любив та вірив у свою країну, її світле, мирне майбутнє. Всю глибину болю цих слів ми особливо гостро розуміємо, коли сумна звістка торкається людей, які були поряд з нами — наших студентів і викладачів», — сказали в університеті, де навчався хлопець.

Данило Прокопенко, 20 років, Ізюм

4 травня 20-річний Данило Прокопенко загинув в Ізюмі на Харківщині — хлопець отримав осколкове поранення в голову. Того дня росіяни вели наступальні дії на Ізюмському напрямку, застосовуючи важке озброєння.

Хлопець родом з Ізюма, був студентом Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». 4 травня поїхав до товариша, щоб домовитися з ним про евакуацію з міста. Друга вдома не було. Прокопенко вирішив його почекати, тоді в будинок прилетів російський снаряд.

«Данило був дуже доброю дитиною, завжди дбав про знайомих. Вічна пам’ять моєму синові», – розповів батько хлопця Руслан Прокопенко.

Юлія Купенко, Київ

Студентка Юлія Купенко загинула 14 березня в Києві. У багатоповерхівку у Святошинському районі влучила російська ракета — виникла пожежа на всіх 16 поверхах. «41 квартира. Благаю, немає чим дихати. Я падаю», — це були останні слова Юлії Купенко, які вона написала в студентському чаті. Дівчина загинула від отруєння чадним газом.

Юлія Купенко вивчала психологію, а на дозвіллі захоплювалась акторською майстерністю та кіно. Хотіла побудувати творчу кар’єру.

Ірина Дашко, 20 років, Київщина

20-річна Ірина Дашко загинула 8 березня в Пісківці на Київщині. Того дня російська авіація бомбардувала житлові будинки селища.

Вона народилась та виросла в Білій Криниці на Житомирщині. Після закінчення школи жила на Київщині, де вступила до Немішаївського фахового коледжу Національного університету біоресурсів та природокористування. Навчалась на агронома.

«Іринка — чуйна і дуже хороша дівчинка, завжди привітна і готова допомогти кожному, хто потребує. Вона була не по роках дорослою...», — згадує доньку мама Наталія Кулак.

Дар’я Курдель, 20 років, Кривий Ріг

У Кривому Розі загинула 20-річна чемпіонка України зі спортивних танців Дар’я Курдель.

9 липня дівчина тренувалася на спортмайданчику зі своїм батьком. На майданчик прилетів снаряд РСЗВ. Ще до приїзду медиків, перехожі надали першу допомогу постраждалим. За їхніми словами, у дівчини не було видимих ознак поранення — вона сиділа біля паркану і була бліда. Вже в лікарні з'ясувалося, що осколки зачепили серце та печінку. Спортсменка померла в реанімації. Батько Дарії вижив.

Дівчина займалася спортивними танцями та була переможницею багатьох міжнародних змагань. Вчилась у Криворізькому юридичному фаховому коледжі Криворізького факультету Одеської юридичної академії. 

«Вона була відповідальною, кмітливою та амбітною дівчиною, брала активну участь у студентському житті, любила спорт», — написали в навчальному закладі. 

Текст підготовлений платформою пам'яті Меморіал, яка розповідає історії вбитих Росією цивільних та загиблих українських військових, спеціально для "Свідомі". Аби повідомити дані про втрати України – заповнюйте форми: для загиблих військових та цивільних жертв.