Їх вбила Росія: працівники лісу, які загинули через повномасштабне вторгнення

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: працівники лісу, які загинули через повномасштабне вторгнення

Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники. 

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про працівників лісу, які загинули внаслідок війни. 

Сергію Волкову було 48 років. Він загинув 13 червня 2023 року на лісовій дорозі між селами Стара Гута та Голубівка на Сумщині. Того дня росіяни обстрілювали територію Середино-Будської громади. Під обстріл потрапив автомобіль УАЗ, в якому перебувало шестеро працівників лісового господарства. Усі вони загинули. Серед них — Сергій Волков.

Сергій родом з села Велика Берізка. У 1996 році закінчив Брянську державну інженерно-технологічну академію за спеціальністю «Лісове і лісопаркове господарство». Починав свій професійний шлях помічником лісничого, а з 2011 року виконував обов’язки лісничого у Голубівському лісництві філії «Свеське лісове господарство». Тут пропрацював 27 років. 

Колеги згадують його як позитивну й творчу людину. «Завжди був готовий прийти на поміч. Був уважний до оточуючих, за що його дуже поважали», — додають у Північному лісовому офісі.

13 червня 2023 року внаслідок обстрілу російською армією Середино-Будської громади Сумської області загинуло шестеро працівників філії «Свеське лісове господарство». Серед них — 33-річний Іван Романченко. 

Іван Романченко народився у селі Стягайлівка на Сумщині. Працював помічником лісничого Голубівського лісництва філії «Свеське лісове господарство». У 2013 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування, а наступного року прийшов працювати у лісництво.  

За словами колег, на роботі чоловік завжди користувався повагою. Друзі та знайомі згадують його як чудову і світлу людину.

«За дев’ять років роботи в лісовій галузі показав себе відмінним організатором. Умів тонко розв'язати всі питання та швидко “вхопити суть”. Робота у лісовій галузі була його покликанням», — кажуть у Північному лісовому офісі.

Андрію Буракову було 35 років. Він загинув 13 червня 2023 року на лісовій дорозі між селами Стара Гута та Голубівка Сумської області внаслідок обстрілу. 

Андрій Бураков — майстер лісу Голубівського лісництва філії «Свеське лісове господарство». Народився в селі Гаврилова-Слобода на Сумщині. Закінчив Харківський національний аграрний університет імені Докучаєва за спеціальністю «Лісове господарство». 15 років життя присвятив лісу. 

З 2007 року працював на посаді лісівника, у 2010 році став майстром лісу. 

Колеги згадують його, як грамотного спеціаліста, працьовиту й відповідальну людину. «Ліс любив понад усе, постійно вчився, застосовував свої знання на практиці. Коли отримував завдання, то докладав усіх зусиль, щоб виконати його якісно і вчасно», — кажуть про Андрія Буракова у Північному лісовому офісі.

13 червня 2023 року шестеро працівників філії «Свеське лісове господарство» ДП «Ліси України» загинули на лісовій дорозі між селами Стара Гута та Голубівка на Сумщині. Вони потрапили під російський обстріл. Серед загиблих — 31-річний Олександр Глушенко.

Олександр родом з села Рожковичі Сумської області. У 2014 здобув повну вищу освіту у Національному університеті біоресурсів і природокористування України за спеціальністю «Мисливське господарство».

У лісовій галузі пропрацював вісім років. Колеги пригадують Олександра як гарного спеціаліста лісової охорони, який завжди намагався удосконалювати свої знання та навички. А рідні і друзі згадують, як добру та веселу людину.

«Коханий мій. Ми з тобою тільки-но сиділи та згадували все, що відбулося за ці 14 років, що ми разом, і стільки було класних планів. Хочу сказати, що ти був найкращим. Як же я тебе люблю і просто не вірю», — каже дружина Христина Глушенко. 

33-річний Сергій Заболотний загинув 13 червня 2023 року під час російського обстрілу Середино-Будської громади на Сумщині. 

Сергій Заболотний родом з села Чернецьке Сумської області. У 2012 році закінчив Глухівський національний педагогічний університет імені Довженка за спеціальністю «Фізичне виховання», однак вже за кілька років вирішив пов'язати своє життя з лісом, який любив.

«Сергій був людиною принципів, від свого не відступав. За шість років роботи в лісовій галузі показав себе професійним працівником, який готовий старанно виконувати свою роботу. Ніколи не перекладав відповідальність на інших. Ми його завжди поважали», — говорять колеги.