Їх вбила Росія: підприємці, які загинули на війні

Авторка:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: підприємці, які загинули на війні

Агенція медійного розвитку «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам'яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення Росії в Україну. 

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про підприємців, які пішли захищати суверенітет України зі зброєю в руках та загинули.

Старший лейтенант Олег Воробйов загинув 30 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання на сході. Йому було 45 років. 

Олег Воробйов народився у Львові. У Львівському національному університеті імені Івана Франка здобув фах фізика. Працював в Інституті фізики конденсованих систем НАН України. Потім вирішив займатися громадською діяльністю. Навчався в Бізнес-школі Українського католицького університету.

Брав участь в АТО. Пізніше разом з дружиною заснував проєкт психологічної підтримки для родин ветеранів «Щасливі разом». Мав також власний магазин китайського чаю та аксесуарів для чайних церемоній. Любив музику, грав у львівському експериментальному гурті «Riasni Drova Consort». 

З початком повномасштабного вторгнення у складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила вирушив захищати Україну.

Старший лейтенант Олександр Кузьменко загинув 15 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Зелена Долина на Донеччині. 42-річний офіцер отримав поранення внаслідок мінометного обстрілу.

Олександр Кузьменко народився у місті Лиман Донецької області. Закінчив Національний технічний університет «Харківський Політехнічний Інститут». Згодом здобув спеціальність «Менеджмент організацій» у Міжгалузевому інституті післядипломної освіти при НТУ «Харківський Політехнічний Інститут». Мав свою справу: цех з виробництва металевих виробів та магазин «Ковальський Двір». 

У 2014-2018 роках служив у Збройних Силах України, брав участь в АТО/ООС. З початком повномасштабного вторгнення приєднався до лав 111-ї окремої бригади тероборони ЗСУ, був командиром розвідувальної роти.

«Мій чоловік сміливий, чесний, відповідальний, патріот своєї країни, завжди прийде на допомогу, люблячий батько, дуже розумна та світла людина», — зазначила дружина Вікторія.

Сергій Васюта з позивним «Кузнєц» загинув 18 червня 2022 року від кулі снайпера біля села Нескучне Донецької області.

Військовослужбовець народився і жив у Дніпрі. До 2013 року працював бухгалтером, потім викладав «Захист України». Також мав власний бізнес — клуб активного відпочинку «ЛазерФронт», в якому грали в лазертаг, проводили дні народження та патріотичні заходи.

У 2014-2015 роках брав участь в АТО. За той період чоловік нагороджений відзнакою Президента України за участь в антитерористичній операції, відзнакою Начальника Генерального Штабу «Учасник АТО» та медаллю «За вірність національній ідеї».

Коли пішов на дембель, продовжував свою справу. Паралельно працював тренером з військово-тактичної підготовки для цивільних. 24 лютого приєднався до 99-го окремого батальйону ТРО ЗСУ.

Старший син чоловіка, який має 25 років, зараз служить в ЗСУ.

Ветеран АТО Олег Перегуда, позивний «Скіф», загинув 14 червня 2022 року біля села Богородичне на Донеччині.

Після Майдану у 2014 році Олег Перегуда пішов служити добровольцем на схід, виконував бойові завдання у лавах Нацгвардії. Через два роки повернувся додому через поранення.

З друзями-ветеранами започаткував «Українську Розумну Автоматику» в Івано-Франківську: розробили приліжкову панель для лікарень, яка містить систему виклику лікаря, світильники, доступ до Wi-Fi. Разом з дружиною також створили реабілітаційний центр для воїнів та учасників АТО «4.5.0. Прикарпаття».

Після початку повномасштабного вторгнення «Скіф» повернувся на фронт. 

«Він чоловік, на якого можна рівнятися. Холодний розум, зібраність, гідність і честь були у всьому, що він робив. Прикро усвідомлювати, що наші найкращі люди мусять іти через чорну і підлу орду, для якої побутова техніка і унітаз — то диво. Це зіткнення не просто двох культур. Це справжнє протистояння добра і зла, і Олег був втіленням всього світлого і людяного», — написав Іван Відливаний.

32-річний військовослужбовець Данило Богуславський загинув 16 жовтня 2022 року під час артилерійського обстрілу села Нова Кам’янка на Херсонщині.

Данило Богуславський народився в Харкові. Коли йому був рік, батьки переїхали до Ужгорода. У 2011 закінчив  факультет «Міжнародні економічні відносини» Львівської комерційної академії. 

З 2019 року працював у міжнародній ІТ-компанії «Just Answer», керував адміністративно-операційний напрям діяльності компанії в регіоні. Паралельно основному місцю роботи створив і керував СТО з промовистою назвою «САМЗЛАМАВ». 

Був чинним гравцем та функціонером ГО «Спортивний клуб ”Лісоруби”», брав участь у діяльності Федерації американського футболу Закарпатської області. Триразовий чемпіон України з американського футболу, кандидат у майстри спорту. 

У перший день повномасштабної війни приєднався до лав ЗСУ. Служив стрільцем — помічником гранатометника у 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.