Їх вбила Росія: іноземці, які загинули за Україну
Агенція медійного росту «АБО»
Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники.
«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про іноземців, які загинули внаслідок війни.
Іван Марчук, Білорусь
«На нас йде танк. Працюємо над цим», — це останнє повідомлення від бійців батальйону «Волан» білоруського полку ЗСУ 26 червня. Вони стримували росіян під Лисичанськом. Того дня білоруські добровольці опинилися на шляху колони російських військ. Комбат Марчук з позивним Брест разом із частиною групи прикривав відхід бійців. Отримав важке поранення ноги та голови. Іван Марчук воював з 2015 року. Брест стояв біля витоків формування білоруського полку імені Калиновського.
На питання, чому воює за Україну, Брест відповідав: «А як за неї не воювати, якщо ця війна свята, вона за свободу. (...) Коли сидиш на позиції, люди, які живуть поруч, не ховаються у бомбосховищах, а приносять чай та каву. І як після такого залишатися осторонь і не воювати за свободу цієї країни?»
Аль Шамі Фарес Недаль, Йорданія
12 травня 2022 року командир механізованої роти Аль Шамі Фарес Недаль потрапив під обстріл у районі Рубіжного Харківської області. Старший лейтенант Аль Шамі Фарес Недаль народився в Йорданії, а в 16 переїхав в Україну. З 2014 воював на сході. Саме на фронті вирішив стати офіцером — закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного.
З 2021 року командир механізованої роти позначення дій противника батальйону Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
Таліта до Валле, Бразилія
39-річна бразильська модель та військовослужбовиця Іноземного легіону Таліта до Валле загинула 30 червня у Харкові — в укриття влучила російська ракета. Жінка задихнулася під час пожежі.
Таліта до Валле мріяла стати моделлю. У 18 знімалася для журналів та телебачення, з дитинства грала в театрі. Згодом вирішила здобути юридичну освіту, була також зоозахисницею та активісткою. Пізніше поїхала до Іраку, де хотіла працювати у комісії з прав мігрантів і біженців. Однак пройшла снайперську підготовку та воювала проти ІДІЛ. Брала участь у гуманітарних місіях. Коли почалось повномасштабне вторгнення РФ до України, вирішила стати бойовим медиком.
«Моя сестра завжди була миролюбною. Зброя — це частина контексту, війни, але вона рятувала життя, вона рятувала тварин. Вона ніколи не закликала молодь до зброї», — розповів брат загиблої Тео Родріго Вієйр журналістам.
Валентек Томаш Себастьян, Польща
Польський доброволець Валентек Томаш Себастьян, позивний Маверік, загинув 17 липня під Ізюмом під час евакуації загиблого побратима з поля бою.
Томаш Себастьян працював дитячим фельдшером, раніше брав участь у бойових діях у Косові та Афганістані. У Польщі він відомий спортсмен змішаних бойових мистецтв (MMA) та переможець національного чемпіонату.
Коли почалася повномасштабна війна, приїхав боронити Україну. Розумів, що якщо впаде Україна, Польща буде наступною.
«Томаш завжди казав, що мав два серця — польське та українське , і як тільки почалась війна він, не роздумуючи, відразу зголосився добровольцем, щоб долучитись до лав військових і допомогти у боротьбі за вільність України», — розповіла наречена Томаша Марта.
Браян Янг, США
Браян Янг — американський воїн, який неодноразово брав участь у військових місіях. Загинув 18 липня поблизу Сіверська.У 2017 американець запланував об’їхати планету на велосипеді, але завадила пандемія. Тоді осів в Грузії, звідки в березні дістався України. Обрав позивний Рагнар — військовий бог.
В одному з останніх дописів у соцмережах військовий написав: «Мене часто запитують, що я роблю в Україні. Але така була моя професія з 1988 року: я дав клятву захищати Вільний Світ».