Їх вбила Росія: діячі культури

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
Їх вбила Росія: діячі культури

Агенція медійного росту «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам’яті зберігає імена цивільних та військових, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. «Ми створили цей меморіал, щоб ви могли дізнатися про кожного, хто був вбитий російською армією», — зазначають медійники.

«Свідомі» у співпраці з «Меморіал: вбиті росією» розповідають про діячів культури, яких вбила Росія.

Анастасія Боровик

29-річна Анастасія Боровик загинула в Кам’янці Запорізької області — 26 серпня росіяни обстріляли ракетами житлові будинки. Від обстрілу загинули також 8-річний та 2-річний сини жінки.

Боровик була завідувачкою культурно-масового сектору «Центр культури та дозвілля» Кам'янської селищної ради. Голова Запорізької ОВА Олександр Старух зазначив, що ні вона, ні її колеги не пішли на співпрацю з росіянами, коли ті окупували Кам’янку.

У 2021 році Анастасія Боровик закінчила катедру теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету. Її спеціальність — середня освіта (музичне мистецтво).

Людмила Ліновська 

Культурна діячка Людмила Ліновська загинула 5 серпня через обстріл селища Нововоронцовка, що на півночі Херсонщини. Ракета влучила в її будинок близько четвертої ранку. Вдома були ще чоловік і двоє синів. Вони вижили.

49-річна Людмила Ліновська багато років працювала у відділі культури колишнього Нововоронцовського району й теперішньої громади. З початку повномасштабного вторгнення залишилась у селищі й допомагала жителям похилого віку.

У Херсонському обласному центрі народної творчості про Ліновську відгукуються як зірку Нововоронцовщини, талановиту керівницю та хормейстерку.  

«Вона багато зробила для розвитку культури в рідному краї», — зазначають  колеги.

«Людмила заснувала вокальні колективи, хор. Була справжньою лідеркою, ”двигуном” та мозковим центром усіх закладів культури колишнього Нововоронцовського району», — додала Олена Шмарковська, представниця селищної ради.

Валерія Ютіна 

Під час обстрілу Харківської облдержадміністрації 1 березня 2022 року загинула мисткиня та волонтерка з Нової Каховки Валерія Ютіна. Її тіло знайшли лише 22 березня. Усі ці дні рідні не втрачали надію, що дівчина жива. 

«Її знайшли на 22-й день після вибуху в ХОДА, а до того вона любила чай з медом… Вона любила ходити пішки, гучні компанії, театри, музику, всілякі авантюри та допомагати людям, які того потребують. Власне, допомагаючи людям, прожила свої останні дні. Вступила до лав волонтерів, щоб докладати всіх зусиль для закінчення душогубної війни, що немає змісту», — розповів друг Артем Кочергін.

Ютіна закінчила Ліцей №1 імені Довженка та Харківську державну академію культури. Останнім часом працювала режисером у Палаці культури.

«Усе наше місто аплодувало театральній постановці ”Вартовий”, яку придумала і поставила Валерія. Віднині вона — наш вічний небесний Вартовий!» — розповіли в адміністрації школи, яку закінчила режисерка.

Сергій Захлюпаний 

38-річного художника Сергія Захлюпаного російські військові вбили у Гостомелі. Зв’язок із ним родина втратила 4 березня. 21 березня рідні дізнались, що Сергій загинув.

«21 березня — найгірший день у моєму житті. Нам подзвонили і повідомили страшну новину, що Сергія розстріляли окупанти. Знайшли його біля гаражів, зібралися знайомі та сусіди, які впізнали», — написала Наталія Захлюпана, мама Сергія.

Пізніше стало відомо, що перед тим, як вбити, росіяни катували чоловіка, а потім вистрілили у нього п’ять разів. 

Сергій був художником, виставляв свої роботи, зокрема, на Андріївському узвозі в Києві. Мав ютуб-канал, де ділився своїм світобаченням. Вищу освіту здобув у Київському національному університеті будівництва та архітектури. 

Галина Олексів 

Внаслідок ракетного удару по Вінниці 14 липня загинули понад два десятки мирних мешканців. Серед них — дружина декана Львівської музичної академії Ярослава Олексіва Галина. Син подружжя, 8-річний Роман, на момент вибуху був з мамою. Хлопчика з численними травмами доправили до лікарні.

«На жаль, моя Галюся загинула, боремося за Ромчика і молимося», — написав Ярослав Олексів.

Галина Олексів була музиканткою. Навчалася у Вінницькій дитячій музичній школі №2. Після цього закінчила Вінницький коледж культури і мистецтв імені Леонтовича.