«Єдине, чого вони досягнуть — це адміністративне правопорушення»: у Києві невідомі пошкодили фасад кінотеатру «Жовтень» через показ стрічки «Уроки толерантності»

«Єдине, чого вони досягнуть — це адміністративне правопорушення»: у Києві невідомі пошкодили фасад кінотеатру «Жовтень» через показ стрічки «Уроки толерантності»

У Києві невідомі розфарбували фасад кінотеатру «Жовтень» через показ стрічки, яка, серед іншого, висміює упереджене ставлення до ЛГБТК+ спільноти

Що сталося?

У Києві невідомі розфарбували фасад кінотеатру «Жовтень», у якому відбудеться премʼєра української комедії «Уроки толерантності», покликаної висміяти несприйняття суспільства ЛГБТК+ спільноти.

«Поки наша нація бореться за свою свободу, за свободу волевиявлення, демократію, за повагу до особистого вибору — деякі наші співгромадяни досі підтримують російські наратив, адже це там переслідують і забороняють представників ЛГБТ-спільноти», — розповідають у команді кінотеатру. 

Премʼєра стрічки у кінотеатрі «Жовтень» пройде 14 лютого. Перед показом відбудеться лекція про толерантність у нашому суспільстві.

«Дякуємо усім небайдужим і закликаємо дивитися фільми, читати книги, знайомитися з науковими дослідженнями, щоб не було вкотре соромно за нашу печерність!» — додають у команді кінотеатру.

Як відреагували автори та дистрибʼютори фільму?

У коментарі «Свідомим» режисер фільму Аркадій Непиталюк зауважив, що така поведінка є притаманною Російській Федерації, яка мотивує своє вторгнення нібито розташуванням баз НАТО в Україні.

«Ці люди чомусь думають, що будь-яке представлення у фільмі ЛГБТК+ є зазіханням на них чи їхні цінності. Ніхто ні на що не зазіхає, нехай вони не бояться. У нас не ЛГБТ-фільм. У нас історія про українську родину, яка заплуталася і починає розбиратися в собі й у стосунках одне до одного. Українська родина має розвиватися, змінюватися, а не жити упередженнями та застарілими установками», 

— розповідає Непиталюк.

Він також прокоментував символи, які невідомі зобразили на постерах кінострічки. 

«Шкода, що ці люди намалювали знаки, що носять на своїх шевронах військові частини, що по-справжньому воюють з російськими загарбниками і жертвують своїм життям. А у тилу чомусь цими знаками бавляться», — додав режисер.

Продюсер фільму Сергій Лавренюк зауважив, що акт вандалізму в кінотеатрі вкотре підтверджує актуальність фільму.

«Залишки мороку в головах деяких українців свідчать про те, що нам ще треба багато зробити, аби по-справжньому прийняти західні цінності», — сказав продюсер стрічки.

Невідомі написали на стінах кінотеатру «ЛГБТ = русня». 

«Усі ж знають, що саме в Росії проти ЛГБТ-комʼюніті ведеться завзята боротьба, яка нещодавно вийшла на законодавчий рівень. Та і як можна, не подивившись кіно, щось таке писати», — сказав креативний продюсер фільму Олексій Гладушевський

Партнером фільму виступає платформа громадських обʼєднань «Різні.Рівні». Координаторка платформи Аліна Корінєва називає марними спроби залякати творців фільму, керівництво кінотеатру та ЛГБТК+ спільноту.

«Люди, які таким чином зіпсували фасад кінотеатру та сіті-лайти, намагаються просунути гомофобні наративи. Єдине, чого таким способом досягнуть так звані праворадикали — це адміністративне правопорушення», — заявила Корінєва. 

«Ми, звісно, підозрювали, що "Уроки толерантності" викличуть певний резонанс в деяких колах глядачів, але не думали, що дійде до вандалізму», 

— говорить Надія Коротушка, директорка «FILM.UA. Дистрибуція».

Вона додає, що команда «FILM.UA», що займається дистрибʼюцією стрічки, відчуває неабияку підтримку партнерів, глядачів та кінотеатрів.

«Ми дуже віримо в це кіно і в те, що воно здатне змінити бачення українців стосовно прийняття теми інакшості. Цей зухвалий акт вандалізму на стінах улюбленого всіма киянами та гостями столиці кінотеатру "Жовтень" — лише укріпив нашу віру в це», — додає Катерина Косенко, директорка відділу комунікацій в FILM.UA

Про що стрічка «Уроки толерантності»

Основний задум кінострічки — «висміяти тему несприйняття інакшості, якій немає місця в сучасному європейському суспільстві».

За сюжетом фільму, жінка, що працює вчителькою у школі вмовляє своїх чоловіка і дітей зголоситися на державну програму з євроінтеграції «Уроки толерантності». У такий спосіб родина також намагається подолати фінансові труднощі. За умовами програми, сімʼя має на певний час оселити у себе вдома ЛГБТ-представника та активіста. Такий виклик змушує їх боротися із власною гомофобією та неприйняттям інакшості.

Кіно знято за мотивами п’єси Ігоря Білиця «Гей-парад». У ролях Олена Узлюк, Олександр Піскунов, Олександр Ярема, Кароліна Мруга, Акмал Гурєзов, Борис Георгієвський та Ніна Набока.

18 лютого у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спеціальний показ за участі творчої групи.