«Якщо ми будемо обʼєднаними, ми зможемо забезпечити справедливий мир для всіх», — Зеленський на Генасамблеї ООН

«Якщо ми будемо обʼєднаними, ми зможемо забезпечити справедливий мир для всіх», — Зеленський на Генасамблеї ООН

Президент України заявив, що Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал, але історія довела, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще у 1990-х роках. Вона заслуговує на роззброєння і зараз.

«Росія перетворює на зброю багато інших речей, і це використовується не лише проти нашої країни, але й проти всіх ваших країн»

«Існує чимало конвенцій, які обмежують володіння та розповсюдження зброї, але не існує реальних обмежень на використання продовольства, енергії та інших речей як зброї», — каже Зеленський.

Росія намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких — якщо не всіх — українських територій. Також Росія використовує як зброю ціни на продовольство.

Росія перетворює ядерну енергетику на зброю. 

«Подивіться, що Росія зробила з нашою Запорізькою атомною електростанцією: обстрілювала її, окупувала й тепер шантажує інших загрозою витоку радіації», — сказав президент.

Також РФ використовує дітей як зброю. Масові викрадення та депортації є частиною державної політики.

«Викрадених українських дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид», —  говорить Зеленський.

Саме РФ кожне десятиліття починає нову війну. Наразі частини території Молдови та Грузії залишаються окупованими, через дії росіян Сирія перетворилася на руїни, Білорусь РФ майже поглинула, а країнам Балтії та Казахстану загрожує небезпека.

«Сьогодні як ніколи людство повинно діяти в повній солідарності, щоб врятувати життя. Як стримується ядерна зброя, так само має бути стриманий агресор і всі його інструменти та методи війни», —  додав Зеленський.

Наразі Україна робить усе для того, щоб після російської агресії ніхто у світі не наважився напасти на жодну країну. Вона провела переговори та консультації щодо імплементації Формули миру, які  відбулися в Хіросімі, Копенгагені та Джидді та готує Глобальний саміт миру.

«Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито», —  наголосив президент України.