Як західні комплектуючі перетворили російський «Іскандер» на точну зброю?

Автори:
Trap Aggressor
Як західні комплектуючі перетворили російський «Іскандер» на точну зброю?

«Свідомі» у співпраці з Trap Aggressor розповідають, як західні деталі, які використовують в ракетному комплексі «Іскандер», перетворили це на точну зброю проти України. 

«Іскандер» — ракетний комплекс, який використовують для знищення важливих цілей. Ракети 9M727, які використовують у комплексі, можуть летіти на низькій висоті, щоб уникнути радарів і робити маневри, аби заплутати системи ППО. Дальність ураження — 450 км.

На початку вторгнення Росія мала приблизно 900 «Іскандерів», за оцінками українського військового порталу Defense Express. 

Звіт аналітичного центру RUSI виявив, що російська крилата ракета 9M727 містить 31 іноземний компонент. За обробку інформації, точність і наведення відповідають американські та німецькі деталі для комплектування. 

Комп'ютер «Зоря», який розміщений у ракеті, відповідає за радіолокацію і наведення. Елементи, які обробляють, зберігають і перетворюють дані у цьому комп'ютері — іноземні.

Процесор від американської компанії «Texas Instruments», флеш-накопичувач від інших компаній із США: Integrated Device Technology, Advanced Micro Devices, Cypress Semiconductor. Кабель Ethernet у «Зорі» створила німецька компанія «Harting». 

Ще один комп'ютер у ракеті — «Багет-62-04» — відповідає за точність попадання. Російська академія наук заявляла, що «Багет-62-04» є їхньою авторською розробкою, проте комп'ютер містить 12 елементів, виготовлених у США та Швейцарії.

Іноземні мікропроцеси, мікросхеми, кристал генератори, з'єднувальні елементи живлення передають та обробляють дані прямо перед попаданням у ціль. 

Навігаційна система SN99 (СН-99) вироблена також російським постачальником КБ «НАВІС», проте містить у собі чіп флешпам'яті і аналого-цифровий перетворювач на 12-біт, виготовлений на заході. Хоча ця технологія не є унікальною, але важлива для обробки даних при навігації ракети.

Texas Instrument, деталі якої найчастіше зустрічаються у ракеті «Іскандер», заявила, що дотримується американських законів, а частини, використані у російській техніці, створені для комерційних продуктів. 

Аналітики Trap Aggressor знайшли російський сайт з інформацією про «нові поставки» імпульсних перетворювачів від Texas Instrument 10 червня 2022 року. Будь-якої інформації про офіційне представництво не було.

Один із продуктів американської компанії «Xilinx», вентильну матрицю, знайшли у комп'ютері «Багет-62-04», всередині ракетного комплексу «Іскандер». Російська компанія «Інлайн Груп» заявляє, що є офіційним представником Xilinx у Росії. Проте на сайті американської компанії інформація про це відсутня. 

Партнери України у санкційній політиці повинні ввести більш жорсткий контроль щодо експорту елементів, які Росія використовує у своїй техніці. Саме мікроелементи, чіпи, перетворювачі сигналу, накопичувальні системи дозволяють російській техніці досягати своїх цілей та знищувати цивільні об’єкти.