WP: Американська розвідка заявила, що Україна не зможе встановити контроль над Мелітополем та розірвати сухопутний міст між Росією і Кримом у цьому році
Українська армія не зможе у цьому році відновити контроль над Мелітополем, життєво важливого російського транзитного вузла, через мінні поля.
Про це повідомляє видання «The Washington Post» з посиланням на власні джерела, які знайомі з секретним прогнозом розвідки США.
Росія, за даними розвідки, добре підготувалася до оборони окупованих територій, зокрема за допомогою мінування полів, окопів та траншей.
Військовий аналітик Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі вважає, що шлях до Мелітополя є «надзвичайно складним», і відвоювати навіть ближчі міста як Токмак буде важко. Росія звела три лінії оборони, а за ними укріплені міста.
«Питання не лише в тому, чи зможе Україна прорвати одну або дві з них (ліній оборони — ред.), а в тому, чи зможе вона прорвати всі три і чи вистачить у неї сил після виснаження досягти чогось більш значущого, наприклад, взяти Токмак або щось більше».
Представники США заявили, що Пентагон неодноразово рекомендував Україні зосередити зусилля на одній точці прориву, але вона обрала іншу стратегію.
У червні, зазнавши значних втрат після початку контрнаступу, українська армія перейшла до тактики просування вперед невеликими підрозділами на різних ділянках фронту.
Це дало змогу просунутися на різних напрямках, але не дозволило прорвати основну лінію російської оборони, на що розраховували західні країни після українського контрнаступу.
Водночас американські посадовці заперечують критику про ненадання F-16 або далекобійних ракетних систем ATACMS.
«Проблема залишається в тому, щоб прорвати головну лінію оборони Росії, і немає жодних доказів, що ці системи стали б панацеєю», — сказали в адміністрації.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю AFP жартома закликав усіх критиків повільного контрнаступу вступити до Іноземного легіону. Він заявив, що Україна не зупинить свою боротьбу, поки не поверне всі свої території.
Радник Президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу прокоментував ці заяви.
«Протягом останніх двох років було багато аналізів з різних джерел щодо того, як розгортатиметься ця війна. І ми бачили численні зміни в цих аналізах з плином часу, оскільки динамічні умови на полі бою змінюються», — сказав Салліван.
Він додав, що впевнений у «спроможності і, особливо, хоробрості українських бійців продовжувати досягати успіху на полі бою».
Фото: Sasha Maslov / Institute for the Study of War | The Washington Post