Wall Street Journal: спецпредставник Китаю Лі Хуей просуває перемир'я, за якого Росія збереже контроль над тимчасово окупованими територіями

Wall Street Journal: спецпредставник Китаю Лі Хуей просуває перемир'я, за якого Росія збереже контроль над тимчасово окупованими територіями

У травні спеціальний представник КНР Лі Хуей відвідав низку європейських країн. Там він зустрівся з європейськими дипломатами, заликав їх діяти незалежно від США та вимагати від України негайного перемир'я.

Про це дипломати розповіли виданню «Wall Street Journal».

Нагадаємо, Лі Хуей — спеціальний представник уряду КНР з Євразії. 16-17 травня від відвідав Україну. Також протягом травня він побував у Варшаві, Берліні, Парижі та Брюсселі.

Там він закликав європейських дипломатів вимагати негайного перемир'я, унаслідок чого Росія збереже контроль над тимчасово окупованими територіями. Водночас він висловлював думку, що європейським країнам слід діяти незалежно від США.

Його співрозмовники координували між собою свої відповіді. Вони припускають, що заяви Лі були не щирими. Натомість КНР хотів перевірити те, наскільки об'єднаними є західні союзники України. Усі дипломати просили Лі про три речі:

• аби КНР продовжувала тиснути на РФ стосовно невикористання ядерної зброї;

• аби КНР не надавала РФ зброю;

• аби КНР засудила російське повномасштабне вторгнення.

Крім того, китайському дипломату запропонували приєднатися до міжнародних зусиль щодо демілітаризації Запорізької АЕС.

Фото: NBC News