Вищий антикорупційний суд вперше ухвалив рішення про виплату викривачу корупції винагороди в розмірі понад 13 мільйонів гривень

Вищий антикорупційний суд вперше ухвалив рішення про виплату викривачу корупції винагороди в розмірі понад 13 мільйонів гривень

Вперше суд ухвалив рішення про виплату викривачу корупції винагороди в розмірі понад 13 мільйонів гривень. Кошти виплатять Євгену Шевченку, який повідомив про спробу підкупу керівників антикорупційних органів за шість мільйонів доларів.

Про це повідомляє Шевченко та пресслужба ВАКС.

«Сьогоднішнє рішення суду, безумовно, є визначним досягненням як для мене особисто, так і для усієї антикорупційної системи загалом, адже вперше в історії України громадянин за викриття корупційного злочину отримає від держави достойну винагороду», — написав Євген Шевченко.

Він отримає винагороду за справу колишнього першого заступника начальника Київської податкової служби Миколи Ілляшенка.

Колишній посадовець виступив посередником у справі про передачу хабаря в розмірі $6 мільйонів головам САП і НАБУ за закриття справи ексміністра екології Злочевського, якого у серпні 2023 року визнали винним у зловживанні впливом.

Прокурор САП та Ілляшенко підписали угоду, за якою експосадовцю призначено іспитовий строк тривалістю три роки.

Він, серед іншого, зобовʼязався співпрацювати в іншому кримінальному провадженні та перерахувати 50 мільйонів грн на підтримку ЗСУ. Окрім того, суд конфіскував на користь держави ще шість мільйонів доларів.

«З них 5.95 мільйона доларів уже передано на підтримку ЗСУ та ще 50 тисяч доларів буде перераховано до бюджету згідно з цим вироком», — йдеться у повідомленні ВАКС.

12 червня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило, що затримало «праву руку» одного з колишніх чиновників — чоловік пропонував директору НАБУ і керівнику САП хабар у $6 мільйонів за закриття справи.

Фото: Євген Шевченко | Facebook