Волонтери, що рятують тварин під час повномасштабної війни: хто вони?

Волонтери, що рятують тварин під час повномасштабної війни: хто вони?

2 лютого у Києві відбулася перша Всеукраїнська зоозахисна премія. Ініціатори події — Всеукраїнський гуманістичний рух @UAnimals та міжфракційне об’єднання «Гуманна країна».

Премією відзначили активістів, які під час повномасштабного російського вторгнення рятують життя тварин. Волонтери евакуюють тварин із зон бойових дій, надають медичну допомогу під обстрілами, забезпечують кормом та іншими речами тварин із притулків на прифронтових територіях.

Фото: Андріана Веляник

Читайте історії переможців в каруселі.

Ася Серпінська (Гостомель, Київська область)

Є зооактивісткою протягом 23 років. Знайшла родини для більш ніж 5000 тварин, а зараз опікується понад 500 собаками та котами. Від початку повномасштабної війни у Гостомельському притулку приймає тварин з прифронтових територій.

Наталія Попова (Чубинське, Київська область) 

Із 2018 рятує диких тварин. Від початку повномасштабної війни разом із волонтерами UAnimals допомагала вивозити із зоопарків та притулків у зоні бойових дій левів, ведмедів, косуль. Врятувала понад 600 тварин.

Діана Насібова (Ніжин, Чернігівська область) 

11-річна дівчинка рятує безпритульних тварин та прилаштовує їх у родини. Збирає гроші на їжу для тварин та їхнє стерилізування, а також на допомогу ЗСУ. Від серпня 2022 Діані задонатили понад 200 000 грн. 

Тетяна Діденко (Чернігів)

Під час обстрілів міста у лютому-березні 2022 врятувала понад 250 тварин. Жінка годувала та лікувала чотирилапих, гасила пожежі після влучання снарядів і захищала приміщення від мародерів.

Фото: Андріана Веляник

Олеся Кулик (Запоріжжя)

Заснувала у Запоріжжі притулок «Зграя». Під опікою Олесі живуть понад 400 тварин, серед яких собаки, коти, кажани, голуби, кури та їжаки. Також Кулик проводить у місцевих школах уроки доброти до тварин.

Марина Суркова (Харків) 

Зооактивістка уже вісім років. Розробляє зоозахисні законопроєкти та популяризує гуманне ставлення до тварин. Вдома опікується 13 котами та собакою.

Михайло Сторожук (Київ — Бахмут) 

Від 2014 року працює у складі Київської групи порятунку тварин. Евакуював із Бахмутського напрямку близько 150 чотирилапих. 

Ірина та Олег Тютюни (Херсон)

Подружжя опікується безхатніми тваринами з першого дня повномасштабного вторгнення. Ірина та Олег надавали їм допомогу під час тимчасової окупації Херсона. Зараз, попри обстріли міста, їздять годувати тварин до покинутих притулків.

Анастасія Тиха (Ірпінь, Київська область) 

Анастасія з чоловіком вивезли з Ірпеня більш ніж 20 травмованих тварин і тварин з інвалідністю, зокрема, котів, собак, хамелеона, ховраха та павука. Після деокупації повернулася в місто і відкрила притулок, в якому прихистила 67 котів і собак, які постраждалих від війни.

Елеонора Крутова (Авдіївка, Донецька область)

Від 2014 доглядає покинутих тварин, чиї господарі виїхали зі сходу України через російське вторгнення. У 2016 заснувала організацію «Безпека тварин», що рятує безпритульних котів і собак, годує їх, стерилізує, а також евакуює з прифронтових територій.

Андреа Чістерніно (Італія — Україна, Київщина) 

Колишній фотограф Vogue та «Формули-1» з Італії. У 2014 відкрив із дружиною-українкою притулок «Rifugio Italia» для свійських тварин у селі Лісовичі Київської області. Під час повномасштабної війни опікується козами, свинями, коровами, вівцями, кіньми, собаками.

Олександр Сипленко (Суми) 

Зоозахисник, юрист, засновник ГО «Сумське товариство захисту тварин». Від початку повномасштабної війни евакуював за кордон 101 тварину. Разом із дружиною відкрив у Сумах центр для перетримки собак, де перебувають близько 250 чотирилапих. 

Сергій Григор’єв (Межигір’я, Київська область) 

Зоозахисник, біолог. За шість років роботи надав допомогу близько 120 птахам. Зараз опікується лебедями, оленями, гусями, косулями, голубами у Межигірському притулку, що постраждав від російських обстрілів на початку повномасштабного вторгнення.

Олена Пилова (Запоріжжя)

Допомагає тваринам вісім років. Волонтерить у притулку «Шанс». Рятує тварин у «сірій зоні» Запорізького регіону, зокрема, у Гуляйполі, Степногірську, Малій Токмачці, Оріхові. Привозить для тварин корм та евакуює їх на безпечні території.

Фото: Андріана Веляник 

Петя Петрова (Болгарія) 

Волонтерка UAnimals із Болгарії. Разом із командою евакуює котів та собак із прифронтових територій. Допомагає лікувати домашніх та свійських тварин, розвозить гуманітарну допомогу.

Світлана Остапкова (Мирноград, Донецька область)

Зараз під опікою Світлани 180 собак і 73 кішки. Від початку повномасштабної війни евакуює до свого притулку травмованих тварин з Бахмута, Авдіївки та Слов’янська.

Олександра Левицька (Дніпропетровщина ‒ Миколаївщина ‒ Херсонщина)

Засновниця притулку «Вуглик». Разом із командою опікується понад 600 копитними тваринами: коровами, кіньми, козами, вівцями, свинями, поні, віслюками, баранами. 

Олексій «Лев» Кісілішин (Маріуполь)

Відкрив у Маріуполі притулок для собак, лисиць, павуків, пітонів. Після початку повномасштабного російського вторгнення обороняв Маріуполь на «Азовсталі». Загинув у липні 2022 року внаслідок російського теракту в Оленівській колонії. Нагороджений премією посмертно.