Володимир Зеленський призначив Сергія Наумюка заступником голови СБУ

Володимир Зеленський призначив Сергія Наумюка заступником голови СБУ

Президент України призначив Сергія Наумюка заступником Голови Служби безпеки України. За інформацією журналістів програми «Схеми», батько Наумюка має російське громадянство.

Указ про призначення заступника голови СБУ опублікували на сайті Інтернет-представництва Володимира Зеленського.

З 2015 року Сергій Наумюк очолював спочатку Другий, а з 2016 — Четвертий підрозділи детективів Національного антикорупційного бюро. 

У 2022 році Наумюк взяв участь в конкурсі на посаду директора НАБУ. 

За даними журналістів програми розслідувань «Схеми» («Радіо Свобода»), батько Наумюка має російське громадянство та індивідуальний податковий номер платника податків в Росії, прив’язаний до його паспорта громадянина РФ. 

Сергій Наумюк на питання журналіста «Схем», чи мають його батьки громадянство РФ, відповів, що «наскільки йому відомо, ні».

26 травня проєкт «Схеми» опублікував документи, які свідчать про те, що батько новопризначеного голови СБУ Сергій Наумюка досі є громадянином РФ.

Його паспорта немає в переліку недійсних.

Водночас пресслужба Служби безпеки заявила, що батько та брат Наумюка прийняли громадянство, перебуваючи на тимчасово окупованій території. Виїхавши звідти, вони подали заяви, аби відмовитися від російських паспортів.

«Однак наразі уповноважені органи РФ свідомо блокують розгляд відповідних заяв. Наразі батько та брат Сергія Наумюка на законних підставах постійно перебувають на території США, де очікують на скасування громадянства РФ», — повідомила пресслужба.