Візуальний код нації у війні. У Києві стартує виставка «Велика сімка 2.0» з роботами семи найвидатніших українських художників

Авторка: Марта Дика
Візуальний код нації у війні. У Києві стартує виставка «Велика сімка 2.0» з роботами семи найвидатніших українських художників

Благодійний фонд «СУЧАСНА УКРАЇНА» у співпраці з фундацією «КУЛЬТАУРА» презентують національний проєкт «ВЕЛИКА СІМКА 2.0», на якому представлять твори художників: Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Примаченко та Тараса Шевченка.

До експозиції, зокрема, додали розстріляний пам’ятник Тараса Шевченка з Бородянки. Проєкт представляє фотодокази розстрілу церкви у Липівці Макарівського району Київщини, фрагменти зруйнованих розписів і триптих Анатолія Криволапа «Спалахи», який був написаний з 20 по 23 березня 2022 року під час боїв поруч з селом Засупоївка Київської області.

Експозицію робіт Марії Примаченко повністю змінили на роботи з серії «Людям на радість», яка присвячена темі війни та миру. Колекцію робіт Тараса Шевченка доповнили полотном «Катерина».

Також у рамках проєкту можна побачити єдину в Україні роботу Казимира Малевича «Автопортрет» та скульптуру Олександра Архипенка.

Виставка триває з 4 по 13 листопада у Національному музеї Тараса Шевченка. Після цього вона вирушить у великий міжнародний мистецький тур столицями інших держав світу.

Фото: Andor Agency