Від «знайомства» з англійською до «володіння»: як не вчити мову роками

Автори:
Онлайн-школа англійської мови «Speak»
Від «знайомства» з англійською до «володіння»: як не вчити мову роками

Ми часто беремося за англійську, бо «всі вчать і я вчу», і не розуміємо, яка мотивація, а тим більше ціль. А потім усвідомлюємо, що мови недостатньо, аби працювати з міжнародним ринком, навчатися за кордоном чи доносити суспільно важливу інформацію. 

І справа не у здібностях, а у перших кроках, без яких багато хто витрачає роки на вивчення мови. Які кроки варто пройти, щоб speak English без десятків курсів та шкіл? Поділилися цим у каруселі. 

1 крок. Знайдіть школу та ком’юніті для росту. 

Щоб пошити стильний костюм, важливо потрапити до хорошої майстерні та кравчині. Жодна професійна кравчиня не пошиє костюм без замірів. Так само і в онлайн-школі Speak: перед тим, як навчити англійської, роблять «заміри». І не просто універсальний тест для всіх і всього, а детальний «рентген» мови. Слухають вимову, перевіряють письмові і граматичні навички. Вже тоді дають рекомендації та підбирають програму. 

2 крок. Озвучте свої очікування. 

Як кравчині озвучуємо, яким має бути костюм, так само і з англійською: розкажіть про ваші цілі, очікування від навчання. Це про історію, коли вас чують, а не просто йдуть за підготовленим матеріалом. Запитують, як ваші успіхи і чи комфортно вам на уроках. До слова, ось чому швидкі курси не працюють — вони дієві «для мас» і не орієнтовані на окрему людину. 

3 крок. Робіть маленькі дії щодня. 

З часом кравчиня покличе на примірку костюма, щоб зрозуміти, чи все гаразд. Те саме і в англійській: кожен студент(ка) проходить checkpoint через певний час, щоб бачити, як близько він/вона до своєї цілі. А ваша англійська стає звичкою: ви залучаєте друзів покращувати мову разом, читаєте матеріали чи переглядаєте відео на тему, яка вам цікава. І все це без завдань, які лиш демотивують вчити мову. 

Про ці кроки ви могли часто чути, але мало хто дійсно дотримується цієї roadmap. За цією схемою від вибору «майстерні» до володіння мовою пройде не 5 чи 10 років, а кілька місяців. 

Надсилайте пост тому, хто хотів би покращити мову вже цього літа — додайте краплю мотивації та підтримки, зараз це надважливо.