Від класики до детективів: п’ять найкращих книжок на літо
Олена Лисенко
Триває сезон відпусток, які багато хто вирішить провести в затінку чи біля води з доброю книжкою. Проте обрати серед тієї кількості новинок, що вийшли впродовж останнього часу, може бути складно.
Книжкова оглядачка, літературна критикиня і піар-менеджерка видавництва «Vivat» Олена Лисенко розповідає про п’ять найкращих книжок, які стануть гарними супутниками під час відпочинку.
Уперше роман Віктора Петрова-Домонтовича надрукували з раніше не опублікованими розділами. Це два фінальні розділи, які автор згодом прибрав і запланував написати другу частину. Проте другої частини не сталося, тому ці розділи — необхідна частина книжки, яка до цього наче обривалася на кульмінації.
А ще це захоплива подорож Києвом 1920-х — такий залюблений читачами часопростір. Тому запасайтеся мапою і складайте власну прогулянку містом слідами Доктора Серафікуса.
Це ромком, який натякає на легкість, жарти й романтику в сюжеті. Все це дійсно буде, проте авторка вирішила зробити свій текст трохи цікавішим і додала в нього нейробіологію. Головна героїня Бі — нейробіологиня, яка отримує запрошення працювати над проєктом NASA. Це мрія дівчини, до якої вона йшла все своє життя. Проте на шляху до успішної карʼєри стає пихатий і чарівний Леві Вард.
Спостерігати за стосунками двох науковців дуже цікаво й весело. Особливо — коли йдеться про спроби раціоналізувати кохання.
Збірка короткої прози від українських письменниць у жанрі фантастики, яка рефлексує на досвід війни. До антології увійшли твори 12 авторок, серед яких — Тамара Горіха Зерня, Наталія Довгопол, Світлана Тараторіна та інші. Героями історій стали українки й українці, які захищають власну країну та усвідомлюють важливість перемогти ворога повністю. Зі звичайними людьми взаємодіють герої міфічні, містичні і просто вигадані. Вони мають допомогти або завадити людям досягти перемоги.
Серед текстів є й постапокаліпсис, який застерігає читачів від можливого майбутнього, якщо хтось вирішить опустити руки й припинити боротьбу з абсолютним злом. Найстрашнішим у цій антології виявляються не вигадані потойбічні істоти, а цілком реальні — східний сусід України.
Невже кожне подружжя має свої скелети в шафі? Може, є такі історії, торкатися яких не варто, бо більше ніколи не вдасться повернутися до ефемерної нормальності?
Адвокатка Ліззі зі своїм чоловіком Семом мешкають у передмісті Нью-Йорка, їхнє життя ідеальне: чудові посади, гроші, взаєморозуміння і затишок вдома. Здавалося б, це ідеальна пара. Проте одного разу Ліззі береться за справу, яка назавжди змінить її сімейне щастя — вона стає адвокаткою жінки, яку звинувачують у вбивстві її чоловіка. Ліззі впевнена, що її підзахисна не має жодного стосунку до злочину, й починає власне розслідування.
Дуже швидко Ліззі починає шкодувати, що взялася за цю справу, адже її підзахисна точно пов'язана з чимось незаконним. Адвокатка отримує погрози через цю загадкову справу й виявляє, що її чоловік може мати до неї безпосередній стосунок.
Психологічний трилер, який змусить нервувати навіть фанатів подібних історій, які знають, здавалося б, усі можливі сюжети. Ця книжка шокує карколомними поворотами сюжету й неочікуваними твістами.
Головна героїня потрапляє у багатий будинок, куди її наймають працювати служницею. Окрім своїх професійних обовʼязків, вона починає занурюватися в атмосферу дому і його мешканців. Виявляється, господиня будинку — психопатка, яка дозволяє собі робити страшні речі, а її чоловік усе це терпить. Ба більше, героїня цієї історії опинилася тут не просто так, вона у пастці і лише завдяки боротьбі та власному розслідуванню зможе перемогти зло.