Верховний Суд обрав суддю Станіслава Кравченка на посаду голови

Верховний Суд обрав суддю Станіслава Кравченка на посаду голови

Пленум Верховного Суду обрав голову Касаційного кримінального суду на посаду голови. Раніше Громадська рада доброчесності ухвалила негативний висновок щодо Кравченка.

Про рішення Верховного Суду повідомило Суспільне.

Нагадаємо, посада голови Верховного Суду була вакантна з 16 травня після того, як Верховний Суд достроково припинив повноваження Всеволода Князєва через підозру в корупції.

До обрання на посаду голови ВС Станіслав Кравченко очолював Касаційний кримінальний суд.

У 2017 році Громадська рада доброчесності ухвалила негативний висновок щодо Кравченка. Рішення було вмотивоване двома обставинами:

• у 2008 році Кравченко у складі колегії суддів брав участь в апеляційному перегляді справи щодо нібито купівлі наркотиків. Захист стверджував, що справа сфабрикована. Згодом обвинувачений звернувся до Європейського суду з прав людини. ЄСПЧ встановив, що Україна порушила право людини на справедливий суд.

• У 2012-2014 роках суддя Кравченко не вносив у декларацію відомості про те, що володіє земельною ділянкою розміром 900 квадратних метрів у Козельці.

Голова фонду «DEJURE» Михайло Жернаков заявив, що судді Верховного Суду підтримали Кравченка, адже той обіцяв їм безоплатно надати квартири. Інформацію про це підтвердили джерела BBC у Верховному Суді.

Голова Верховного Суду обирається на чотири роки.

У 2003 році суддя Кравченко у складі колегії суддів змінив запобіжний захід Олексію Пукачу, завдяки чому той втік від слідства та переховувався до 2009 року. Нагадаємо, Пукач визнанний винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Водночас справа, за якою Кравченко судив Пукача, стосувалася знищення доказів стеження за журналістом, а не його вбивства.

Фото: УНІАН