Верховна Рада не затвердила проміжний звіт Тимчасової спеціальної комісії з питань можливих фактів неефективної роботи Держлісагентства

Верховна Рада не затвердила проміжний звіт Тимчасової спеціальної комісії з питань можливих фактів неефективної роботи Держлісагентства

Верховна Рада України не затвердила проміжний звіт Тимчасової спеціальної комісії з питань (ТСК) можливих фактів неефективної роботи Держлісагентства. За проєкт постанови, який, зокрема, передбачав продовження роботи цієї ТСК ще на шість місяців, проголосували лише 130 депутатів.

Про це повідомив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Цю комісію Верховна Рада утворила в жовтні минулого року. Її очолював депутат Микола Тищенко, який і був ініціатором утворення. ТСК мала розслідувати неефективність діяльності Державного агентства лісових ресурсів, Державного агентства водних ресурсів та Державної екологічної інспекції України.

У звіті, який представила ТСК, зауважили, що за шість місяців роботи комісії правоохоронці відкрили 20 кримінальних проваджень, що пов’язані з незаконною порубкою, перевезенням, зберіганням, збутом лісу. Наразі за цими провадженнями здійснюється досудове розслідування.

Також двом посадовцям державних підприємств Берегівського та Ясінянського лісових господарств оголосили підозри.

Крім цього, ТСК зафіксували низку системних правопорушень в «Ужгородському лісовому господарстві». Ці порушення пов’язані з незаконною лісозаготівлею. За 11 місяців 2022 року господарство недоотримало 80 мільйонів гривень.