В «Укренерго» пояснили, чому підняли тарифи на електрику

Авторка:
Катерина Палій
В «Укренерго» пояснили, чому підняли тарифи на електрику

З початку повномасштабного вторгнення Росії прибуток НЕКу та обленерго знизився на близько 30%. Це сталося через втрату енергетичними компаніями частини своєї генерації та споживачів через війну. 

Про це повідомив Голова правління Національної енергетичної компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький в етері «Свобода. Ранок».

«Генеруючі компанії не доотримують коштів через те, що побито багато генерації. Частина генеруючих потужностей в нас розташовані в тимчасовій окупації. Найяскравіший приклад — це Запорізька атомна електростанція. Але не тільки вона. Ще є Каховська гідроелектростанція, ще є теплові електростанції в Донецькій, Запорізькій, Луганській областях. Втрачено багато активів і, звичайно, набагато важче стало зводити кінці з кінцями», — розповів Кудрицький.

Він додав, що фінансовий дефіцит в енергетичній системі існував уже довгий час, але з початком повномасштабного вторгнення значно зріс.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення, що з 1 червня буде діяти новий тариф на електроенергію для населення. Відтепер одна кіловат-година коштуватиме 2 гривні 64 копійки. До цього моменту, тариф для населення становив 1,44 грн/кВт-год при споживанні 250 кВт-год на місяць, або 1,68 грн/кВт-год (з ПДВ) у разі перевищення цього обсягу.