В Україні створили воркшоп «МузиКування» для дітей та підлітків
Це формат арттерапїі, де місцеві зі Закарпаття та внутрішньо переміщені діти виконують народні пісні з різних регіонів України як спосіб психосоціальної підтримки під час війни. Вони міксують та бітбоксять, озвучують та оновлюють пісні так, що вабить їм підспівувати.
До воркшопу залучені чемпіон України та Східної Європи з бітбоксу Артем Назаренко Nobody, вокалістка Оля Чернишова та Михайло Мироненко, Іван Варченко.
Ціль організаторів — зацікавити дітей, яких зачепила війна, темою національної згуртованості. Познайомити учасників воркшопу з українським мелосом та створити музику з голосів і звуків дітей.
Організатори пояснюють ідею проєкту: «МузиКування об’єднує спільну енергію в один потік, де всі разом творять те, що люблять. В основі цього проєкту — культурний код і глибока віра в майбутнє української держави, рушієм якої є діти».
«Ми прагнули поспівати разом із дітьми, відкривши орнамент пісень нашої країни, аби наситити їх емоційний інтелект рідною музикою. Але те, що в нас вийшло — це неймовірно. Діти цілком занурюються у спів та віддаються цьому хоровому ритмічному плину так, що в нас виходять треки, які дійсно качають», — зазначають організатори.
Формат «МузиКування» започаткувала ГО «Культурна платформа Закарпаття» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проєкту «Спільно | твоя підтримка поруч». Програма проєкту створена для підтримки та відновлення дітей та молоді віком 7-17 років шляхом різноманітних майстер-класів та воркшопів.
Готові треки можна послухати на платформі SoundCloud.
Матеріал створено в рамках інформаційної співпраці