Уряди західних країн переймаються, що TikTok може «викрадати» дані держслужбовців та передавати їх Китаю

Уряди західних країн переймаються, що TikTok може «викрадати» дані держслужбовців та передавати їх Китаю

Громадянська мережа «Опора» зазначає, що Європейська комісія, уряди Канади та США забороняють своїм державним службовцям використовувати цю соціальну мережу на корпоративних та приватних девайсах через загрозу кібербезпеці. 

Європейська комісія у лютому 2023 року наказала працівникам видалити TikTok зі своїх телефонів та корпоративних пристроїв.

Як сказала у коментарі журналістам речниця Європейської комісії Соня Господінова, «цей захід спрямований на захист Комісії від загроз кібербезпеці та дій, які можуть бути використані для кібератак на корпоративне середовище Комісії».

Після Європи про заборону соціальної мережі на телефонах службовців заявив уряд Канади. 

«Я підозрюю, що коли уряд робить важливий крок та повідомляє всім федеральним службовцям, що вони більше не можуть використовувати TikTok на своїх робочих телефонах, багато канадців, від бізнесменів до приватних осіб, задумуються про безпеку своїх власних даних», — сказав Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. 

У середині лютого Офіс Уповноваженого з питань конфіденційності Канади та його представництва у Британській Колумбії, Альберті та Квебеку оголосили про розслідування щодо того, як TikTok відповідає державному закону про приватність. 

Компанія-власниця TikTok «ByteDance» поскаржилася на таке рішення Європейського Союзу та канадського уряду. У компанії зазначили, що жодних проблем з безпекою даних у додатка немає, та сконтактували з офіційними особами ЄС та Канади, щоб пояснити свій підхід до захисту даних європейських користувачів. 

«Західний світ блокує платформу не тільки через побоювання щодо витоку даних до рук китайських спецслужб, а, ймовірно, й через загрозу використання платформи Пекіном для пропаганди», — пояснює спеціалістка з моніторингу соціальних мереж ОПОРИ Ольга Бєдовська.