Українські військові на підступах до Херсона, спецпідрозділи вже перебувають у місті — Зеленський

Українські військові на підступах до Херсона, спецпідрозділи вже перебувають у місті — Зеленський

Про це президент повідомив у своєму зверненні.

Попри те, що місто досі не зачищене від російських військових, містяни вже прибирають з вулиць і будівель російську символіку.

«Херсонці чекали. Ніколи не відмовлялись від України. Надія на Україну завжди виправдовується – і Україна завжди повертає своє», — наголосив президент.

Володимир Зеленський подякував військовим Сил оборони, які забезпечують проведення наступальної операції на півдні.

Після того, як Сили оборони вийдуть на визначені рубежі у Херсоні, почнуться стабілізаційні заходи.

Росіяни залишили міни та вибухівку, зокрема, на життєво важливих об’єктах. Наразі держава не може забезпечити доступ представників ЗМІ у Херсон, для цього необхідно розмінувати хоча б базові комунікації.

Зеленський закликав російських військових, найманців і колаборантів на півдні здатися у полон.

Внаслідок чергового удару по критичній інфраструктурі у частині областей 11 листопада запровадили аварійні відключення електрики. Наразі у більшості районів повернулися до графіку стабілізаційних енергообмежень.

Президент провів розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом щодо ситуації у Херсоні та на фронті. Сторони погодили розвиток співпраці, обговорили підготовку до саміту G20.

Президент зустрівся з литовською делегацією на чолі зі спікеркою Сейму Литви. Йшлося про взаємодію в обороні, відбудову, а також європейську і євроатлантичну інтеграцію України.

«Україна прийде до усіх своїх людей. Завдяки нашій міцності на полі бою та в дипломатії ми відновимо територіальну цілісність нашої держави», — запевнив президент

Фото: Офіс Президента України