Українські природоохоронні організації вимагають відправити на доопрацювання законопроєкт про державне регулювання господарської діяльності

Українські природоохоронні організації вимагають відправити на доопрацювання законопроєкт про державне регулювання господарської діяльності

Представники 30 організацій та ініціатив підписали звернення до парламентарів для доопрацювання законопроєкту №8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності» через значні ризики для довкілля.

Законопроєкт №8058 має на меті сприяти дерегуляції ведення бізнесу та економічному зростанню країни.

Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін повідомив: «Суть цього законопроєкту дуже проста – ми запропонували встановити подвійну вимогу до чинності ліцензій, дозволів, погоджень та інших дозвільних документів. Вони мають бути передбачені законом і закріплені у виключній постанові Кабінету Міністрів України, яка буде містити їх перелік».

За його словами, сьогодні в Україні діє понад півтори тисячі різних дозвільних документів. Більшість з цих дозволів не захищають суспільство від зловживань, на які може піти бізнес через недосконале адміністрування і високий рівень корумпованості органів контролю.

Природоохоронні організації стверджують, що запропоновані у законопроєкті зміни створюють значні загрози для навколишнього природного середовища України. Зокрема, документом передбачається можливість зміни Кабінетом Міністрів дозвільних процедур у «непрозорий та неінклюзивний» спосіб.

«У разі ухвалення [законопроєкту — ред.] №8058 малозрозуміла комісія може без жодного обговорення скасовувати будь-які дозволи, пов’язані з довкіллям. Під загрозою — охорона лісів, захист диких тварин, заповідні території та багато іншого», — говорить біолог Української природоохоронної групи Єгор Гриник.

Громадські організації зазначають, що законопроєкт також встановлює необґрунтовану вимогу з усунення двох дозвільних процедур у випадку впровадження однієї нової, що створює загрози для успішної імплементації директив ЄС в українське законодавство.

Звернення до комітетів Верховної Ради та очільників політичних партій підписали представники 30 організацій та ініціатив, серед яких «WWF-Україна», «Екодія», Українська природоохоронна група та «UAnimals».

Нагадаємо, у серпні Національне агентство з питань запобігання корупції ідентифікувало корупціогенні фактори в законопроєкті та визначило потребу в доопрацюванні документа.

Фото: Dietmar Reichle | Unsplash