Українські природоохоронні організації вимагають відправити на доопрацювання законопроєкт про державне регулювання господарської діяльності
Представники 30 організацій та ініціатив підписали звернення до парламентарів для доопрацювання законопроєкту №8058 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності» через значні ризики для довкілля.
Законопроєкт №8058 має на меті сприяти дерегуляції ведення бізнесу та економічному зростанню країни.
Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін повідомив: «Суть цього законопроєкту дуже проста – ми запропонували встановити подвійну вимогу до чинності ліцензій, дозволів, погоджень та інших дозвільних документів. Вони мають бути передбачені законом і закріплені у виключній постанові Кабінету Міністрів України, яка буде містити їх перелік».
За його словами, сьогодні в Україні діє понад півтори тисячі різних дозвільних документів. Більшість з цих дозволів не захищають суспільство від зловживань, на які може піти бізнес через недосконале адміністрування і високий рівень корумпованості органів контролю.
Природоохоронні організації стверджують, що запропоновані у законопроєкті зміни створюють значні загрози для навколишнього природного середовища України. Зокрема, документом передбачається можливість зміни Кабінетом Міністрів дозвільних процедур у «непрозорий та неінклюзивний» спосіб.
«У разі ухвалення [законопроєкту — ред.] №8058 малозрозуміла комісія може без жодного обговорення скасовувати будь-які дозволи, пов’язані з довкіллям. Під загрозою — охорона лісів, захист диких тварин, заповідні території та багато іншого», — говорить біолог Української природоохоронної групи Єгор Гриник.
Громадські організації зазначають, що законопроєкт також встановлює необґрунтовану вимогу з усунення двох дозвільних процедур у випадку впровадження однієї нової, що створює загрози для успішної імплементації директив ЄС в українське законодавство.
Звернення до комітетів Верховної Ради та очільників політичних партій підписали представники 30 організацій та ініціатив, серед яких «WWF-Україна», «Екодія», Українська природоохоронна група та «UAnimals».
Нагадаємо, у серпні Національне агентство з питань запобігання корупції ідентифікувало корупціогенні фактори в законопроєкті та визначило потребу в доопрацюванні документа.
Фото: Dietmar Reichle | Unsplash