Українське видавництво продає книгу російської авторки без вказівки на її громадянство

Українське видавництво продає книгу російської авторки без вказівки на її громадянство

Видавництво Ростислава Бурлаки видало українською мовою книжку з психології, авторкою якої є росіянка Наталія Терещенко. 

Інформації про громадянство РФ письменниці у книзі немає.

Про книгу повідомила користувач фейсбуку Ольга Джулай, назвавши це обманом читачів. 

«Я відкриваю посилання [на книгу від видавництва — ред.], і жахаюся — це ж російська лікарка з Воронежа, невролог, вертебролог, психолог і сексопатолог, в абсолютно українському виданні українською, без жодної згадки про країну, де вона безпосередньо проживає і платить податки», — написала Джулай. 

Книга виглядає так, наче її авторкою є україномовна лікарка і фахівчиня. Насправді, Наталя Терещенко, що написала її, мешканка Воронежа, а українською мовою не володіє.  Про переклад книги з російської видавці не зазначили. 

Як пише Ольга Джулай, у видавництві Ростислава Бурлаки досі поширюють російські книги, а раніше воно називалося «У Фрейда». Вебсайт досі носить таку назву. 

У відповідь на цей допис засновник видавництва Ростислав Бурлака написав, що книгарня була створена як спеціалізований магазин, що займається літературою у галузі психології й психотерапії.

За його словами, книгу забули видалити на сайті, а вона є «застрарілою та не відображає реального стану справ». 

Видавець також запевнив, що 24 лютого 2022 року видавництво завершило усі формальні й неформальні відносини з постачальниками, які продавали книги російською не українського походження.

Фото: Наталя Терещенко