Українська письменниця Вікторія Амеліна 1-го липня померла у лікарні в Дніпрі

Українська письменниця Вікторія Амеліна 1-го липня померла у лікарні в Дніпрі

1 липня у лікарні Мечникова у Дніпрі померла українська письменниця Вікторія Амеліна. Вона отримала поранення під час ракетної атаки по Краматорську 27 червня. 

Про це повідомили в PEN Ukraine.

27 червня Вікторія Амеліна супроводжувала колумбійську делегацію журналістів та письменників. Коли вони вечеряли у ресторані «Ria Lounge» у центрі міста, російські війська завдали ракетного удару по цій будівлі. Внаслідок атаки 13 людей загинуло, а близько 60 отримали поранення. 

Вікторія Амеліна — авторка роману «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», дитячої книжки «Хтось, Або Водяне Серце», «Дім для Дома». Вона членкиня Українського ПЕН, а також була лауреаткою міжнародної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського.

Її роман «Дім для Дома» увійшов до коротких списків премій ЛітАкцент року, премії Міста Літератури ЮНЕСКО і літературної премії Європейського Союзу.

Вікторія Амеліна заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк, Бахмутського району Донецької області.

Влітку 2022 року Амеліна приєдналася до правозахисної організації «Truth Hounds», де разом із командою працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині на Харківщині.

Саме на Харківщині Вікторія Амеліна знайшла щоденник дитячого українського письменника Володимира Вакуленка, якого під час окупації Ізюмщини вбили росіяни. Тіло Вакуленка знайшли в могилі №319 у масовому поховані в ізюмському лісі.

Незабаром за кордоном вийде друком перша англомовна нон-фікшн книга Вікторії Амеліної — «War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War» про українських жінок, які документують воєнні злочини, та їхнє життя під час війни.