Українська фехтувальниця Ольга Харлан відмовилася тиснути руку російській спортсменці

Українська фехтувальниця Ольга Харлан відмовилася тиснути руку російській спортсменці

Під час чемпіонату світу з фехтування українка Ольга Харлан відмовилася тиснути руку суперниці-росіянці Анні Смірновій.

Про це повідомляє «Суспільне».

Українка перемогла Смирнову з рахунком 15:7.

За відмову потиснути руку, відповідно до правил Міжнародної федерації фехтування, Харлан могли дискваліфікувати. Однак судді вирішили не робити цього і Ольга Харлан пройшла до наступного раунду.

При цьому рішення суддів спортсмени чекали понад 50 хвилин.

Оновлено:

Бій Харлан проти болгарської спортсменки Ілієвої не відбувся.

Переможницею автоматично визнали представницю Болгарії.

Президент федерації фехтування України заявив, що українська сторона готує протест та буде оскаржувати рішення щодо дискваліфікації Ольги Харлан. Водночас про те, щоб повернути спортсменку на ці змагання, не може йтися.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба закликав Міжнародну федерацію фехтування відновити права Ольги Харлан і дозволити їй змагатися

«Анна Смірнова програла чесну конкуренцію і вирішила зіграти брудно з рукостисканням. Саме так діє російська армія на полі бою. Ольга Харлан перемогла в чесному змаганні та гідно показала себе», — написав Кулеба.

Анна Смірнова виступає на змаганнях під нейтральним статусом. Відповідно, вона не може висловлювались на підтримку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та не може отримувати фінансову винагороду від державних апаратів Росії та Білорусі. При цьому у своєму Instagram вона публікувала фото з братом, який є військовослужбовцем російської армії.

Фото: Andreas SOLARO | AFP