Україна таки буде позиватися у СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини, але при цьому пропонує компроміс

Україна таки буде позиватися у СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини, але при цьому пропонує компроміс

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через односторонні обмеження на імпорт агропродукції. Одночасно Уряд України пропонує ЄС та країнам-сусідам компроміс.

Про це він повідомив у своїх соціальних мережах

Уряд уже передав Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом чотирьох груп агротоварів. Зокрема, Україна планує ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть в режимі експорту до п'яти держав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки. 

«Такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС», — додав Шмигаль

При цьому Україна вже подала формальний запит до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм Світової організації торгівлі.

«Ми починаємо антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року», — каже Шмигаль.

У разі, якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонні заборони щодо українських товарів, Україна ухвалить рішення про заборону імпорту певних категорій товарів із зазначених країн.