Україна та ЄС продовжили ще на рік дію «транспортного безвізу»

Україна та ЄС продовжили ще на рік дію «транспортного безвізу»

Україна та Європейський союз погодилися продовжити дію Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень до 30 червня 2024 року.

Про це повідомляє віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Кубраков каже, що за перший рік дії домовленості обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. Зокрема, після підписання «транспортного безвізу» кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, зросла більше як вполовину.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Україна відкрила два нові пункти пропуску на кордоні з Румунією, пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. 

Окрім цього, Україна розширила пропускну спроможність пункту «Краківець — Корчова» та впорядкували роботу пункту «Ягодин — Дорогуськ» на кордоні з Польщею.

«Такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів. Ефективна реалізація "транспортного безвізу" наближають нас до нашої головної зовнішньополітичної мети — набуття членства в ЄС», — зауважив Кубраков.

Фото: Олександр Кубраков