Україна та Міжнародний валютний фонд уклали угоду, за якою українці можуть отримати $900 млн

Україна та Міжнародний валютний фонд уклали угоду, за якою українці можуть отримати $900 млн

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) уклали угоду на рівні персоналу щодо перегляду 4-річної програми співпраці. Після її затвердження Радою виконавчих директорів Україна зможе отримати наступний транш обсягом близько 900 мільйонів доларів.

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль зазначив, що затвердження угоди Радою виконавчих директорів МВФ очікується найближчим часом. Після цього відкривається шлях до отримання Україною наступного траншу.

«Це результат переговорів, які відбувалися протягом останнього тижня у Відні. Представники Фонду високо оцінили результати роботи України щодо виконання низки заходів та дотримання показників ефективності, а також відзначили стійкість української економіки та перспективи відновлення у 2023 році», — пише Прем'єр.

Він додав, що довгострокова програма співпраці з МВФ розрахована на чотири роки та має обсяг 15.6 млрд доларів. Вона є частиною ширшого пакета міжнародної підтримки у 115 млрд доларів.

Нагадаємо, Україна отримала перший транш від МВФ — 2.7 мільярда доларів. Це 2 млрд спеціальних прав запозичень, що дорівнює близько 2.7 млрд доларів. Це перший транш з програми підтримки на 15.6 мільярда доларів.

Фото: DW