Україна, Польща та країни Балтії закликають не допустити російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань

Україна, Польща та країни Балтії закликають не допустити російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань

Україна, Польща, Литва, Латвія і Польща спільно закликають не допустити російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.

Про це свідчить заява на сайті МЗС.

МЗС країн вирішили вийти зі спільною заявою, бо наближається наступне засідання Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, яке пройде 28-30 березня 2023 року.

Наразі офіційного рішення щодо участі російських і білоруських спортсменів немає, однак із заяви свідчить, що МОК «використав» занепокоєння, висловлене спеціальними доповідачками ООН щодо недискримінації виключно на основі громадянства спортсменів, щоб «радикально змінити свою попередню добре аргументовану позицію» щодо рекомендації не допускати російських і білоруських спортсменів і офіційних осіб до міжнародних спортивних змагань.

«Немає жодної причини відходити від режиму виключення для російських і білоруських спортсменів, встановленого МОК більше року тому, відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ми глибоко переконані, що зараз не час розглядати питання про повернення  російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри в будь-якому статусі», — йдеться у заяві.