Україна подала позов до Світової організації торгівлі через введену заборону на сільськогосподарську продукцію

Україна подала позов до Світової організації торгівлі через введену заборону на сільськогосподарську продукцію

Міністерство економіки України подає позов проти Польщі, Словаччини і Угорщини до Світової організації торгівлі через введену заборону на імпорт сільськогосподарської продукції.

Про це повідомляє пресслужба мінекономіки.

Мінекономіки повідомляє, що діє в рамках Домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування СОТ. Україна вимагає проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною в рамках СОТ. 

«Окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах. Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів», — пояснила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія зняла заборону на імпорт українських агротоварів. Польща, Словаччина і Угорщина у відповідь ввели ембарго на імпорт на національному рівні. Також ці три країни вийшли з Координаційної платформи через побоювання, що Україна може використати інформацію, надану в рамках платформи у розглядах в СОТ.