Україна отримала понад 28 млрд гривень з конфіскації та арештів українських активів росіян та колаборантів — Trap Aggressor

Україна отримала понад 28 млрд гривень з конфіскації та арештів українських активів росіян та колаборантів — Trap Aggressor

Найбільше коштів надійшло від націоналізованих російських банків на загальну суму 25,8 млрд грн. Йдеться про кошти українських дочірніх банків «Сбербанку» і «Веб.РФ». 

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch. 

Також надійшли військові облігації Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на 1,6 млрд грн. Це майно, арештоване в межах кримінальних проваджень. 1,32 млрд АРМА отримала від продажу російського аміаку. Також продавали білоруський калій. У самому агентстві також заявляють, що частина облігацій купується коштом активів росіян. 

Окрім продажу активів АРМА також шукає управителів для арештованих компаній. Представники АРМА не можуть назвати точну цифру компаній, якими вони управляють, та визначити серед них російські чи білоруські. Тому порахувати суму коштів, яку бюджет отримав, також неможливо. За 2022 рік АРМА до бюджету направила 34,8 млн грн від управління всіма активами. 

Також є перекази арештованих коштів на рахунок ГУР Міністерства оборони. У судовому реєстрі від початку повномасштабного вторгнення у відкритому доступі є три справи з призначення платежу розвідникам для забезпечення обороноздатності України на загальну суму у 791 млн грн. 

Серед них йдеться про арештовані 491 млн грн компанії «Айдар». У травні 2022 року бенефіціар компанії спробував вивести у готівку 40 млн грн з рахунку підприємства для можливого фінансування та підтримки військового вторгнення Росії на території України.

Інші 240 млн грн спрямували військовим, ймовірно, зі справи Всеукраїнського банку розвитку, власником якого був Олександр Янукович. Перерахували військовим і 53 млн грн з рахунків виробника чаю «Greenfield».

«В Україні досі не націоналізовані понад 900 комерційних об’єктів, що належать Росії, а десятки арештованих компаній так і не отримали управителів від АРМА, прибутки з яких також повинні йти на військові облігації або на інші державні рахунки», — підсумовують у Trap Aggressor.

Фото: УНІАН