Україна отримає перші винищувачі F-16 від Данії влітку

Україна отримає перші винищувачі F-16 від Данії влітку

Міністерство оборони Данії заявило, що Україна може розраховувати на отримання перших данських винищувачів F-16 влітку 2024 року.

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен заявив, що важко встановити чіткий графік передачі винищувачів F-16, тому що «є кілька умов, які повинні бути виконані для того, щоб Україна могла використовувати» ці літаки.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб цього літа досягти більшої єдності, коли ми очікуємо, що зможемо передати перші винищувачі F-16 Україні, якщо підготовка буде проходити за планом», — каже він.

Остаточна передача перших данських літаків F-16 залежить від повної підготовки українських пілотів і необхідного українського допоміжного персоналу, а також від наявності необхідної логістики та інфраструктури в Україні. Для цього працює міжнародна коаліція на підтримку України.

У серпні 2023 року Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу з тодішнім Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте заявив, що Нідерланди та Данія зобов’язалися надати Україні 42 винищувачі F-16. До тренувальних місій українських пілотів долучилися Бельгія та Греція.

На початку лютого 2023 року Нідерланди заявили, що нададуть Україні шість додаткових винищувачів F-16.