У Верховній Раді хочуть ухвалити законопроєкт, який може зірвати конкурс на директора НАБУ — ЦПК

Авторка: Марта Дика
У Верховній Раді хочуть ухвалити законопроєкт, який може зірвати конкурс на директора НАБУ — ЦПК

Законопроєкт №7654, який зареєстрував нардеп від «Слуги народу» Андрій Клочко, пропонує переглянути вимоги до кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Зокрема, кандидати повинні мати щонайменше 35 років, володіти українською та англійською мовами відповідно до визначених вимог, а також не бути членами політичних партій.

Цей законопроєкт зможуть використовувати, що відтягнути процес обрання голови НАБУ, вважають в Центрі протидії корупції. 

Окрім того, якщо законопроєкт приймуть під час проведення конкурсу, це стане одним зі способів зриву конкурсу та його повторного проведення, якщо поточні кандидати «не відповідатимуть вимогам». 

Нардеп від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин закликав членів Комітету з питань організації державної влади зняти це питання з розгляду. За словами депутата, ухвалення законопроєкту сповільнить процес євроінтеграції та постачання Україні зброї.

Центр протидії корупції повідомляє, що обрання та призначення директора НАБУ є однією з умов для збереження за Україною статусу кандидата на членство в ЄС та для початку переговорів про членство в Європейському Союзі.

Джерело: порівняльна таблиця проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України стосовно уніфікації вимог до керівників окремих державних органів»

Фото: Офіційний портал Верховної Ради України