У тимчасово окупованому Криму затримали журналістку видання «Ґрати» Лутфіє Зудієву — наразі її вже відпустили

У тимчасово окупованому Криму затримали журналістку видання «Ґрати» Лутфіє Зудієву — наразі її вже відпустили

У тимчасово окупованому Криму російські силовики затримали журналістку видання «Ґрати» Лутфіє Зудієву, яка виконувала редакційне завдання. Згодом її відпустили після того, як «суд» оштрафував журналістку.

Про це повідомила кореспондентка «Ґрат» Тетяна Козак.

27 липня Зудієва мала виконувати редакційне завдання — висвітлювати судове засідання у так званому «верховному суді» Криму щодо справи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових.

Зудієву не пустили в суд, а пізніше затримали. Разом із нею затримали ще 12 кримських татар — родичів і друзів Джеляла й Ахтемових, які приїхали на засідання.

Серед затриманих також був кореспондент видання «Грані» Куламет Ібраїмов.

Як зазначає Тетяна Козак, під час затримання Зудієва показала силовикам прескарту і заявила, що виконує редакційне завдання, але вони проігнорували її відповідь.

«Журналістку привезли в Залізничний райвідділ поліції Сімферополя, де, погрожуючи, намагалися змусити здати відбитки пальців і зразки слини. Вона відмовилася. У підсумку щодо журналістки склали адмінпротокол про "участь у масовому одночасному перебуванні громадян у публічному місці поблизу "верховного суду" Криму… з метою подальшого висвітлення в ЗМІ". Це підтверджує, що [так звані] "поліцейські" знали про журналістський статус Зудієвої», — зазначила Козак

Пізно ввечері російські силовики відпустили Лутфіє Зудієву, після того, як суд оштрафував її на 12 тисяч рублів.

Ще трьох затриманих також оштрафували, а журналіста Куламета Ібраїмова заарештували на п’ять діб.