У Словаччині три партії підписали угоду про коаліцію

У Словаччині три партії підписали угоду про коаліцію

У Словаччині партії «Smer» «Hlas» та «Словацька національна партія» підписали угоду про коаліцію. Відповідно до угоди вони розділили посади в уряді.

Про це пише Aktuality.

Роберт Фіцо («Smer»), Андрей Данко («Словацька національна партія») та Петер Пеллегріні («Hlas») домовилися про функціонування коаліції, перерозподіл посад в уряді, а також про підтвердження зовнішньополітичної орієнтації Словаччини на НАТО та Європейський Союз, попри те, що Роберт Фіцо й Андрей Данко були критиками цих організацій перед виборами.

Склад нового уряду вже узгоджений на 80%. Після підписання коаліційної угоди Роберт Фіцо планує донести президентці Зузані Чапутовій імена нових міністрів, але спочатку їх мають затвердити внутрішні органи партії. Це має статися найближчими днями.

Роберт Фіцо хоче прискорити формування уряду, щоб встигнути на саміт Європейської Ради, який відбудеться 27 жовтня.

Щодо посад в уряді, то «Smer» буде контролювати Міністерства оборони, транспорту, фінансів, закордонних справ, юстиції та сільського господарства. «Hlas» — Міністерства внутрішніх справ, економіки, праці, інформатизації, освіти, охорони здоровʼя та посаду віцепремʼєра з європейських фондів і плану відновлення. За «Словацькою національною партією» залишаються Міністерства довкілля, культури, спорту та туризму.

Партнери по коаліції вже домовилися про перерозподіл посад у парламенті. За інформацією Aktuality, главою Національної ради, тобто парламенту, має стати Петер Пеллегріні. Віцепрезидентські крісла обіймуть усі три партії, і, традиційно, одне місце займе представник опозиції.

Однак деякі кандидатури міністрів може заветувати президентка. За даними видання, Зузана Чапутова готова втрутитися, якщо кваліфікація кандидата або його попередня робота були під суттєвим сумнівом.

Фото: David Istok