У січні на американському фестивалі «Санденс» відбудеться премʼєра документального фільму «Залізні метелики» режисера Романа Любого

У січні на американському фестивалі «Санденс» відбудеться премʼєра документального фільму «Залізні метелики» режисера Романа Любого

Стрічка досліджує обставини збиття малазійського літака MH17 17 липня 2014 року, риторику російських пропагандистів та реакцію світової спільноти на цей злочин. Тоді на борту було 283 пасажири та 15 членів екіпажу, усі вони загинули. Після завершення слідства 17 листопада 2022 року суд у Гаазі ухвалив рішення, що літак збили російські військові, а саме Ігорь Гіркін, Сєргєй Дубінскій та громадянин України (колаборант) Леонід Харченко. Їх засудили до довічного увʼязнення і виплати компенсацій родинам загиблих.

«Цей фільм присвячений пасажирам і екіпажу рейсу MH17 та всім жертвам російської агресії проти України. Це наша реакція на непокаране вбивство 298 громадян різних країн і континентів, яке було скоєне у нас вдома, і ми не могли не висловитись. Це наша відповідь вбивцям і брехунам від нас як від громадян України, і як громадян Світу», — каже режисер фільму Роман Любий.

Продюсер фільму Андрій Котляр вважає, що це чудова можливість для команди «Вавилонʼ13» донести світу правду про російську пропаганду.

«З огляду на те, що воєнні злочини, а особливо такого масштабу, не мають терміну давності, ми мусимо використовувати всі доступні майданчики, аби нагадувати усьому світу про те, що за собою несуть дії російських військових та їхнього керівництва. Я сподіваюся, що після перегляду фільму глядачі зрозуміють, як химерно побудована, та як працює російська пропаганда, а наш фільм стане потужним елементом культурної дипломатії», — додає продюсер фільму Андрій Котляр.

Над фільмом працювало кінообʼєднання «Вавилонʼ13» у співпраці з німецькими TRIMAFILM та RBB/ARTE.

В українських кінотеатрах стрічку покажуть у липні 2023 року.