У Чехії люди отримали фейкові розсилку нібито від імені кандидата в президенти Петра Павела із закликом до мобілізації через війну в Україні

У Чехії люди отримали фейкові розсилку нібито від імені кандидата в президенти Петра Павела із закликом до мобілізації через війну в Україні

Громадяни Чехії почали масово отримувати розсилки про мобілізацію та із закликами брати зброю нібито із підписом ексгенерала НАТО Петра Павела, який тепер балотується у Президенти Чехії. 

Про це повідомили у чеському виданні iDNES.

Поліція бореться з поширенням повідомлень і закликає людей, які їх отримали, звертатися до поліції.  

«Я прошу вас прибути до найближчого відділення АКР, де вам нададуть необхідну бронетехніку для мобілізації в Україну», —йдеться у повідомленні, яке отримують громадяни Чехії.

Як повідомляють в органах, у тексті СМС не використовуються діакритичні знаки, що може бути однією з ознак фейкових повідомлень.  

«Більше інформації у нас поки немає. Нам потрібно зв'язатися з усіма, хто отримав повідомлення, на основі цього ми будемо діяти далі. Наразі йдеться лише про цей дзвінок»,  — сказав Якуб Вінчалек, речник президії поліції.

Павел запевняє, що його не дивує поширення «брехні, яку Бабіш (кандидат у президенти від опозиції, — прим. ред.) розмістив на білбордах».  

На білбордах, що є частиною кампанії Андрея Бабіша, заявляють, що Бабіш не втягне Чехію у війну, тому що він не військовий, таким чином натякаючи на приналежність Павела до НАТО в минулому. 

Поліція закликає всіх, хто отримав подібне чи ідентичне повідомлення, звертатися за адресою [email protected].