У Болгарії проходять акції протесту фермерів через рішення розблокувати експорт сільськогосподарських товарів з України

У Болгарії проходять акції протесту фермерів через рішення розблокувати експорт сільськогосподарських товарів з України

У Болгарії по всій країні проходять акції протесту фермерів через рішення парламенту розблокувати експорт сільськогосподарських товарів з України.

Про це пише Forbes.

Акції проходять по всій країні у вузлових точках. Протестувальники заблокували прикордонні переходи, головні дороги та шосе. Вони вимагають продовжити заборону і виплатити аграріям повну суму компенсації за збільшення виробничих витрат через війну в Україні до 30 вересня цього року.

Також серед вимог аграріїв — зняти обмеження на розмір допомоги, а також негайно виплатити державну допомогу для компенсації фермерам, які мають повністю необроблену землю.

Також вони вимагають виділити кошти на переоформлення існуючих та надання нових державних дотацій, у тому числі мінімальних дотацій виробникам винограду, картоплі, малини, тепличної продукції та тютюну, а також виробникам тваринницької продукції та меду.

Прем'єр-міністр Ніколай Дєнков заявив журналістам, що протест фермерів наразі проходить з вимогами, які вирішені, або з тими, які не можуть бути вирішені, тому що встановлюються терміни, які неможливо виконати.

«Ми ведемо розмову з виробниками зерна, і рішення про зняття заборони на зерно не можуть приймати тільки виробники», — сказав Дєнков. 

Він уточнив, що це рішення, яке має враховувати загальну економічну та політичну ситуацію. Його приймають Рада міністрів і Національні збори.

Нагадаємо, Парламент Болгарії зняв обмеження на імпорт українського зерна 14 вересня.